South Milwaukee JV Invite

October 19, 2017


Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner

Overall Finish List - Boys

Boys A


 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

    1      1    377  Frankie Sperka        Muskego                                 17:49.6  3:34/K    11
    2      2    454  Jacob Meszaros        South Milwaukee                         18:00.2  3:36/K    12
    3      3    101  Micah Snyder          Kenosha Bradford/Reuther                18:12.7  3:38/K    12
    4      4    172  Sam Bernhagen         Kenosha Indian Trail                    18:14.3  3:39/K    12
    5      5    352  Caleb Boudreau        Muskego                                 18:15.9  3:39/K    9 
    6      6    365  Stephen Hintz         Muskego                                 18:21.0  3:40/K    11
    7      7    400  Cameron Hyatt         Oak Creek                               18:21.5  3:40/K    11
    8      8    361  Alex Gilmore          Muskego                                 18:24.0  3:41/K    11
    9      9    451  Xavier Fitzgerald     South Milwaukee                         18:24.7  3:41/K    12
   10     10    220  Davis Parker          Kettle Moraine                          18:29.9  3:42/K    12
   11     11    732  Mario Pasada          Racine Case                             18:30.4  3:42/K    12
   12     12    450  Nick Dehoyos          South Milwaukee                         18:34.3  3:43/K    10
   13     13    138  Mateo Malacara        Kenosha Tremper                         18:35.1  3:43/K    10
   14     14    449  Cameron Blaha         South Milwaukee                         18:36.1  3:43/K    10
   15     15    232  Mike Vranak           Racine Case                             18:37.2  3:43/K    11
   16     16    283  Grant Behnke          Mukwonago                               18:37.3  3:43/K    11
   17     17    656  Taylor Wojtysiak      West Allis Nathan Hale                  18:37.9  3:43/K    12
   18     18     96  Ethan King            Kenosha Bradford/Reuther                18:37.9  3:43/K    11
   19     19    178  Derrick Klamat        Kenosha Indian Trail                    18:39.6  3:44/K    12
   20     20    285  Trenton Bowser        Mukwonago                               18:39.8  3:44/K    12
   21     21    286  Dylan Callies         Mukwonago                               18:40.0  3:44/K    11
   22     22     90  Will Fellman          Kenosha Bradford/Reuther                18:43.7  3:45/K    12
   23     23    185  Jonas Waller          Kenosha Indian Trail                    18:46.7  3:45/K    11
   24     24    223  Gavin Schopf          Kettle Moraine                          18:46.9  3:45/K    12
   25     25    222  Hunter Schlueter      Kettle Moraine                          18:49.2  3:46/K    10
   26     26    718  James Carter          Wisconsin Lutheran                      18:49.7  3:46/K    10
   27     27    366  Ethan Hopp            Muskego                                 18:50.1  3:46/K    9 
   28     28    174  Caleb Cline           Kenosha Indian Trail                    18:50.2  3:46/K    11
   29     29    305  Braden Schreiber      Mukwonago                               18:52.7  3:46/K    9 
   30     30    526  Casey Weaver          Waukesha South                          18:53.3  3:47/K    10
   31  (< 5)    555  Matthew Langer        Waukesha West                           18:54.2  3:47/K    9 
   32     31    723  Tristan Sanchez       Wisconsin Lutheran                      18:54.3  3:47/K    9 
   33     32     77  Carter Snelson        Franklin                                18:56.8  3:47/K    11
   34  (< 5)    489  Brett Hulliberger     Waukesha North                          18:57.2  3:47/K    10
   35     33     68  Mason Pliska          Franklin                                18:58.3  3:48/K    11
   36     34    367  Jack Keough           Muskego                                 19:01.1  3:48/K    10
   37     35    646  Matthew Kees          West Allis Nathan Hale                  19:01.7  3:48/K    9 
   38  (< 5)    559  Austin Nguyen         Waukesha West                           19:02.0  3:48/K    12
   39     36    306  Michael Sommers       Mukwonago                               19:02.1  3:48/K    10
   40     37    719  Caleb Economy         Wisconsin Lutheran                      19:02.5  3:48/K    10
   41     38    414  Justin Wrecke         Oak Creek                               19:03.1  3:49/K    12
   42     39    381  Jake Vogt             Muskego                                 19:03.7  3:49/K    11
   43     40    647  Liam Kelley           West Allis Nathan Hale                  19:04.2  3:49/K    10
   44  (< 5)    543  Ethan Ammerman        Waukesha West                           19:04.3  3:49/K    9 
   45  (< 5)    551  Daniel Harmon         Waukesha West                           19:04.6  3:49/K    11
   46     41     92  Nathan Glinski        Kenosha Bradford/Reuther                19:06.0  3:49/K    12
   47     42    176  Jacob Glinski         Kenosha Indian Trail                    19:06.2  3:49/K    10
   48     43    652  Kenny Parliament      West Allis Nathan Hale                  19:07.1  3:49/K    9 
   49     44    525  Zander Tomes          Waukesha South                          19:08.7  3:50/K    10
   50     45    213  Kaiden Kleppe         Kettle Moraine                          19:08.8  3:50/K    11
   51     46    210  Ethan Helfenstein     Kettle Moraine                          19:10.7  3:50/K    12
   52  (> 7)    380  Eli Trawicki          Muskego                                 19:11.6  3:50/K    9 
   53  (> 7)    372  Trevor Marzion        Muskego                                 19:11.9  3:50/K    10
   54     47    229  Carson Ulm            Kettle Moraine                          19:12.1  3:50/K    11
   55     48    199  David Dreist          Kettle Moraine                          19:12.2  3:50/K    12
   56  (< 5)    488  Beyjik Hoon           Waukesha North                          19:12.7  3:50/K    12
   57     49    404  Jared Lauters         Oak Creek                               19:13.5  3:51/K    11
   58     50     64  Matt Moen             Franklin                                19:14.2  3:51/K    11
   59     51    297  Luke Lindstedt        Mukwonago                               19:14.4  3:51/K    10
   60     52    452  Chris Ginter          South Milwaukee                         19:14.8  3:51/K    12
   61  (> 7)    363  Michael Hansen        Muskego                                 19:15.7  3:51/K    9 
   62     53    689  Frank Quinones        Westosha Central                        19:16.1  3:51/K    9 
   63  (> 7)    379  Alex Stromski         Muskego                                 19:17.6  3:51/K    11
   64     54    729  Isaiah Hernandez      Racine Case                             19:17.9  3:51/K    11
   65  (> 7)    357  Matt Erickson         Muskego                                 19:19.7  3:52/K    11
   66     55    720  Kyle Hyland           Wisconsin Lutheran                      19:19.8  3:52/K    10
   67     56    725  Jake Becker           Racine Case                             19:20.1  3:52/K    9 
   68     57     75  Noah Selensky         Franklin                                19:21.4  3:52/K    12
   69     58    724  Micah Stroh           Wisconsin Lutheran                      19:22.0  3:52/K    9 
   70     59    102  Jacob Zondlak         Kenosha Bradford/Reuther                19:24.0  3:53/K    11
   71     60    131  Sam Eggert            Kenosha Tremper                         19:27.6  3:53/K    11
   72  (> 7)    200  Logan Elkin           Kettle Moraine                          19:29.1  3:54/K    11
   73     61    302  Brandon Roman         Mukwonago                               19:30.0  3:54/K    12
   74     62    184  Jacob Strain          Kenosha Indian Trail                    19:30.4  3:54/K    11
   75     63    134  Elien Geneste         Kenosha Tremper                         19:33.0  3:55/K    12
   76     64     95  Josh Kidwell          Kenosha Bradford/Reuther                19:34.0  3:55/K    11
   77     65     72  Michael Riel          Franklin                                19:35.2  3:55/K    10
   78     66    519  Caleb Laux            Waukesha South                          19:36.8  3:55/K    11
   79     67    651  Ethan Osowski         West Allis Nathan Hale                  19:39.6  3:56/K    9 
   80  (> 7)    214  Chase Kontranowski    Kettle Moraine                          19:40.4  3:56/K    9 
   81     68    682  Carson Edquist        Westosha Central                        19:41.0  3:56/K    10
   82     69    679  Ethan Chyla           Westosha Central                        19:42.8  3:56/K    10
   83  (> 7)    219  Nathan Nicholson      Kettle Moraine                          19:44.2  3:57/K    11
   84     70    727  Joseph Ekes           Racine Case                             19:44.7  3:57/K    9 
   85     71    677  Robert Bullard        Westosha Central                        19:46.5  3:57/K    11
   86     72    686  Eddy Jahnke           Westosha Central                        19:49.0  3:58/K    10
   87     73    411  Austin Stichart       Oak Creek                               19:49.0  3:58/K    12
   88     74    100  Tony Simpson          Kenosha Bradford/Reuther                19:49.2  3:58/K    11
   89     75    397  Dillon Deschaine      Oak Creek                               19:50.0  3:58/K    12
   90     76    230  Sam Cabaltara         Racine Case                             19:52.0  3:58/K    12
   91     77    643  Joey Elliott          West Allis Nathan Hale                  19:52.8  3:58/K    10
   92     78    683  Dylan Hartnek         Westosha Central                        19:53.0  3:59/K    9 
   93  (> 7)    224  JT Schultz            Kettle Moraine                          19:53.0  3:59/K    11
   94  (> 7)    299  Sean McGrath          Mukwonago                               19:53.4  3:59/K    11
   95  (> 7)    215  Luke Lorbach          Kettle Moraine                          19:55.5  3:59/K    10
   96     79    648  Brennan Kompas        West Allis Nathan Hale                  19:57.3  3:59/K    9 
   97  (> 7)    226  Sam Stuckey           Kettle Moraine                          19:57.6  3:59/K    11
   98  (> 7)    644  Ian Hoffman           West Allis Nathan Hale                  19:58.8  4:00/K    10
   99  (< 5)    486  Isaac Dremsa          Waukesha North                          19:59.3  4:00/K    11
  100     80    523  Noah Prudlo           Waukesha South                          20:02.8  4:00/K    12

 O'all   Adj
 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace   Grade

  101     81    173  Mark Clady            Kenosha Indian Trail                    20:04.8  4:01/K    12
  102  (> 7)    211  Eli Hock              Kettle Moraine                          20:04.9  4:01/K    12
  103  (> 7)    188  Ben Wirch             Kenosha Indian Trail                    20:05.4  4:01/K    9 
  104     82    721  Keon Larson           Wisconsin Lutheran                      20:05.5  4:01/K    9 
  105     83    513  Noah Backhaus         Waukesha South                          20:06.7  4:01/K    11
  106  (> 7)    212  Justin Holub          Kettle Moraine                          20:07.0  4:01/K    11
  107     84    515  Ethan Colvin          Waukesha South                          20:09.1  4:02/K    11
  108  (> 7)    198  Alex Cuahutle-Garcia  Kettle Moraine                          20:09.4  4:02/K    12
  109     85     67  AJ Nowacki            Franklin                                20:10.4  4:02/K    11
  110  (> 7)    187  Zach Wilson           Kenosha Indian Trail                    20:11.1  4:02/K    10
  111  (> 7)    189  Cooper Albert         Kettle Moraine                          20:11.9  4:02/K    11
  112     86    691  Ian Slade             Westosha Central                        20:12.0  4:02/K    9 
  113  (> 7)    203  Luke Garvens          Kettle Moraine                          20:14.0  4:03/K    9 
  114     87    522  Tyler Norton          Waukesha South                          20:16.6  4:03/K    11
  115  (> 7)    177  Kapish Gopar          Kenosha Indian Trail                    20:17.3  4:03/K    11
  116     88    146  Sean Smith            Kenosha Tremper                         20:18.0  4:04/K    12
  117  (> 7)    300  Brennen Nevermann     Mukwonago                               20:20.2  4:04/K    9 
  118  (> 7)    175  Asher Evermon         Kenosha Indian Trail                    20:21.9  4:04/K    10
  119  (> 7)    298  Mason Maren           Mukwonago                               20:27.1  4:05/K    9 
  120  (> 7)    202  Josh Garvens          Kettle Moraine                          20:29.0  4:06/K    11
  121     89    730  Gavin Jankowski       Racine Case                             20:32.0  4:06/K    9 
  122     90     78  Tymek Stanisz         Franklin                                20:33.2  4:07/K    11
  123  (> 7)    205  Riley Gryzwa          Kettle Moraine                          20:37.1  4:07/K    12
  124  (> 7)     55  Arora Daksh           Franklin                                20:38.8  4:08/K    10
  125  (> 7)    514  Nicholas Castillo     Waukesha South                          20:44.3  4:09/K    10
  126  (> 7)     76  Tanner Self           Franklin                                20:56.7  4:11/K    10
  127  (> 7)     62  Ben Marchiando        Franklin                                21:02.4  4:12/K    9 
  128  (> 7)     79  Brady Stormoen        Franklin                                21:05.1  4:13/K    10
  129     91    399  Eladio Galaza         Oak Creek                               21:29.8  4:18/K    10
  130  (> 7)    231  Kevin Garcia          Racine Case                             21:32.5  4:18/K    11
  131  (> 7)    734  Joe Skantz            Racine Case                             21:36.3  4:19/K    9 
  132  (< 5)    709  Nate Steyn            Whitnall                                21:56.9  4:23/K    11
  133     92    142  Sebastian Pokorny     Kenosha Tremper                         22:22.6  4:28/K    10
  134  (< 5)    705  Tate Fogle            Whitnall                                23:09.2  4:38/K    9 
  135     93    722  Ben Mierendorf        Wisconsin Lutheran                      24:01.5  4:48/K    9 
  136  (< 5)    629  Angelo Rivera         West Allis Central                      24:19.7  4:52/K    9 
  137  (< 5)    628  Chase Magnuson        West Allis Central                      24:20.9  4:52/K    11
  138  (> 7)    728  Matthew Henkes        Racine Case                             25:08.5  5:02/K    9