2008 Wisconsin Cross Country All-State
1st Team   1st Team
 
Derek Storkel Tomah 12 15:27   Morgan Sickels Catholic Memorial 11 14:28
Brett Kelly Madison West 12 15:39   Kayla Wagner Baldwin-Woodville 12 14:36
Jerry Kerska Sauk Prairie 12 15:44   Molly Seidel University Lake School 9 14:38
Spencer Agnew Fort Atkinson 12 15:47   Gabby Levac Arrowhead 11 14:43
Marcus Paulson Hamilton 11 15:53   Jami Hill Onalaska 12 14:50
Ryan Ahrens Janesville Craig 12 15:53   Emily Bachhuber Shorewood 10 14:51
Spencer Houk Sun Prairie 12 15:55   Hannah Trasser Brookfield Central 10 14:51
Mark Allen Port Washington 12 15:56   Maggie Bollig Middleton 12 14:51
Evan Ross Port Washington 12 15:56   Jenna McMiller Waukesha North 10 14:52
Josh Williams Madison West 12 16:02   Sarah Ball Kenosha Tremper 11 14:52
John Luterbach Catholic Memorial 11 16:04   Samantha Bluske Pardeeville 12 14:53
Jake Erschen Marquette University 11 16:04   Deedra Irwin Pulaski 11 14:53
Brian Kinnard Luxemburg-Casco 12 16:05   Becca Selner Ashwaubenon 12 14:54
Nate Hatton Stevens Point 12 16:06   Katelyn Stine Wausau East 9 14:55
Jon Wylie Oshkosh North 12 16:07   Alexis Mikaelian The Prairie School 12 14:56
Michael Brice Kaukauna 12 16:07   Elise Sigg Pecatonica/Argyle 12 14:56
  Annie Talajkowski Whitefish Bay 12 14:56
 
2nd Team   2nd Team
 
Josh Mulloy Cedar Grove-Belgium 11 16:08   Kiah Ehrke Stoughton 12 14:57
Alex Brill Madison La Follette 12 16:09   Brea Tinney Osceola 12 14:58
Garrett Kerska Sauk Prairie 11 16:10   Kenzie Vicker Whitefish Bay 10 14:59
Jajuan Tyler Racine St. Catherine's 12 16:11   Haley Bauer Cedarburg 9 14:59
Ben Tyler Shorewood 11 16:11   Katie Peterson Brookfield Central 12 15:00
Jack Senefeld Stevens Point 12 16:12   Candice Todryk Marshfield 12 15:07
Taylor Wardell Appleton East 11 16:12   Jessica Schmidt West De Pere 12 15:08
Gabe Heck Madison East 11 16:13   Taylor Blazei Slinger 9 15:10
David Stilin Milwaukee King 12 16:14   Emma-Lisa Murphy Whitefish Bay 9 15:10
Isaac Newman Menomonee Falls 12 16:14   Nicole Kollman Verona Area 10 15:10
John Simons Arrowhead 12 16:14   Marya Haegler Winnebago Lutheran 11 15:12
Alex Steiner Chilton 12 16:15   Taylor Hickey Wisconsin Dells 11 15:12
Matt Dugan Waukesha West 12 16:15   Megan Stenz Kaukauna 11 15:12
Bobby Laabs Greendale 12 16:17   Lydia Fahrenkrug Neenah 9 15:12
Peter Drews Shorewood 11 16:17   Kaitie Antonneau Racine Horlick 11 15:13
Jordan King Stevens Point 12 16:17   Rachel Gilmore Janesville Craig 10 15:15
 
Honorable Mention   Honorable Mention
 
Alec Holguin Cudahy 11 16:18   Ashley Schoenoff Baraboo 12 15:16
William Krumbach La Crosse Central 11 16:18   Alaina Murphy Seymour 11 15:17
Jake Lincicum Albany 12 16:19   Blair Doney Mukwonago 11 15:17
Tim Peterson Brookfield Central 11 16:20   Liz Berkholtz Sun Prairie 10 15:19
Mike Clark Waukesha South 11 16:20   Micaela Magsamen Fort Atkinson 12 15:21
Bobby Glotfelty La Crosse Logan 12 16:21   Meleana Bennin Mount Horeb 10 15:22
Dan Schubert Appleton East 10 16:22   Therese Thompson New Berlin Eisenhower 9 15:22
James Heroux Sevastopol 11 16:23   Olivia Pratt Madison West 9 15:23
James Menor Peshtigo 12 16:23  
Sam Hacker Madison West 10 16:23