WCCCA All-State Girls Team - 2015 WCCCA All-State Boys Team - 2015
1st Team   1st Team  
Grace Dargiewicz So Waukesha South Anthony Anderson Sr D.C. Everest
Cami Davre Jr Whitefish Bay Luke Bailey Jr Xavier
Dana Feyen Fr Gale-Ettrick-Trempeleau Alec Basten Sr Green Bay Southwest
Kate Jochims Fr Muskego Drew Bosley Fr Homestead
Mason Kalander So Holmen Kyle Cass Sr DeForest
Jacie Legois Jr Luxemburg-Casco Nate Farrell Jr Janesville Craig
Alicia Monson Sr Amery Finn Gessner Jr Madison LaFollette
Alissa Niggemann Sr Amherst Kevin Koski Sr Chequamegon
Trista Pringle Jr Sun Prairie Trevor Legg Sr Madison LaFollette
Aubrey Roberts Sr Eau Claire Memorial Gus Newcomb Jr Middleton
Hannah Roeske Jr Eau Claire Memorial Daniel Pederson Sr Spooner
Elena Schmidt So Westby Ricky Perez Fr Stevens Point
Meghan Scott So Divine Savior-Holy Angels Sam Pinkowski Jr La Crosse Central
Sam Valentine Sr Middleton Sam Potter Sr Wauwatosa East
McKensey Van Wie Sr Sun Prairie Nicholas Rink Sr Kimberly
Rachel Werking Sr Brookfield East Luke Sampson Sr Little Chute
2nd Team 2nd Team
Kaylee Beyer Fr Mukwonago Matt Cavanaugh Sr New Berlin Eisenhower
Morgan Florsheim Sr Shorewood Alex Cotter Sr Madison La Follette
Mikayla Fox Sr Oak Creek David Fassbender Jr Slinger
Delaney Greene-Gretzinger Jr Marion Derek Franz Jr Stevens Point
Claire Hentzen Sr Whitefish Bay Luke Guttormson So West Bend West
Marlie Houston Sr Oconomowoc Timmy Heikkila Sr Northwestern
Savannah Huben So Bay Port Jordan Janusiak So South Milwaukee
Audrey Janik Jr Wisconsin Lutheran Dakota Kauffman Sr Boscobel
Erika Kisting So Iola-Scandinavia Tyler Nault Sr Peshtigo
Calli Linse Sr Jefferson Jack O'Neil Sr Cedarburg
Annika Linzmeier So Pulaski Clark Otte Jr Sheboygan Falls
Noelle Maire Jr Belleville Chris Pahnke Jr McFarland
Leah Neustedter So Brookfield Central Derek Rink Sr Kimberly
Erin Sorg So Delavan-Darien Nick Roberts Sr Pewaukee
Sydney Squier Fr Appleton North Robert Wagner Sr Pewaukee
Libby Whelan Jr Divine Savior Holy Angels Lucas Weber Sr Lourdes Academy
Mandy Wierzba So Poynette Nick Zolondek Sr Mauston
 
Honorable Mention   Honorable Mention
Maria Ehlinger Jr Notre Dame Riley DeMeulenaere Sr Marquette University
Lindsey Grams Fr Little Chute Scott Helstad Sr Sun Prairie
Ellie Hall Jr Whitefish Bay Michael Juarez Jr Waukesha North
Emma Langer Sr Waukesha West Jaden Salinas Jr West Bend West
Annie Moore Sr Fond du Lac Logan Spooner Sr D.C. Everest
Hollie Poehler Sr Oak Creek Matt Stoll Sr West Bend West
Sophia Smith Jr Eau Claire Memorial Corey Thornton Jr Milwaukee King
Kassye Todd So Elmwood/Plum City Kyle Turba Jr Pewaukee