WCCCA All-State Boys Team - 2018

1st Team

 

Drew Bosley

Sr

Homestead

Rowen Ellenberg

Sr

Kimberly

Matthew Meinke

Sr

Neenah

Elijah Devries

Sr

Arrowhead

David Vannucchi

Sr

Luther

Ben Schnoor

Jr

Germantown

Tyler Kisting

Sr

Oak Creek

Caleb Easton

Sr

Middleton

Alexander Vance

Jr

Oconomowoc

Nicholas Holmes

Jr

Nicolet

Bryan Bloomquist

So

Janesville Craig

Henry Chapman

Sr

East Troy

Jack Scherer

So

Oshkosh North

Henry Wellenstein

Sr

Wauwatosa East

Aidan Sodemann

Sr

South Milwaukee

Gavin Kuhlenbeck

Jr

Hamilton

Chad Franz

Sr

Stevens Point

2nd Team

Max Loetscher

Sr

Madison East

Ryan Hartman

Jr

Wausau West

Eli Dyer

Sr

Whitefish Bay

Ian Nadolski

Sr

Mukwonago

Bryce Tome

Sr

Franklin

Joshua Truchon

So

West Allis Hale

Andrew Pahnke

Sr

McFarland

Adam Rzentkowski

Sr

Rosholt

Ash Francis

Sr

Sun Prairie

Erik Kain

Jr

Muskego

Isaac Wegner

Sr

Durand

Griffin Congdon

Sr

Neenah

Sam Larson

Sr

Luther

Sean Drinan

Sr

Germantown

Trenton Bauer

So

Neenah

Ryan Thieme

Jr

Bay Port

Honorable Mention

Jimmy Koel

Jr

Germantown

Ryan Reed

Jr

Madison West

Austin Henderson

Fr

Neenah

Louis Ketchman

Sr

Milwaukee King

Evan Henry

Sr

Gibraltar

Cole Michaelsen

Sr

Bloomer

Payton Heinberg

Sr

Darlington

Blake Boles

Sr

Brookfield Central

Cade Ferron

Sr

Beaver Dam

Ethan Gregg

Sr

Aquinas

Jared Denk

Sr

Wisconsin Lutheran

Christian Patzka

Jr

Wisconsin Heights/Barneveld

WCCCA All-State Girls Team - 2018

1st Team

 

Leah Kralovetz

Sr

Denmark

Genevieve Nashold

Fr

Madison West

Dana Feyen

Sr

Gale-Ettrick-Trempeleau

Kate Sperka

So

Muskego

Brooke Edwardson

So

Kimberly

Roisin Willis

Fr

Stevens Point

Kayci Martensen

Fr

Southwestern Co-Op

Kora Malacek

So

Onalaska

Riley Collett

Fr

Fond du Lac

Katie Kopotic

So

Sun Prairie

Reagan Hoopes

Sr

Waunakee

Marie Hamlin

Sr

Saint Croix Central

Kylee Wunschel

Sr

Menomonee Falls

Chloe Beaudoin

Sr

Wauwatosa West

Zoe Goodmanson

Sr

Pewaukee

Kate Jochims

Sr

Muskego

2nd Team

Anna Gallagher

Fr

Two Rivers

Maddie Thompson

Jr

Sun Prairie

Brittany Helm

Jr

Muskego

Ashley Peterson

Jr

Lakeland

Brooke Jaworski

Sr

Wausau West

Ani Oxborough

So

Muskego

Annie Higgins

Jr

Xavier

Marissa Ellenbecker

Jr

Edgar

Leane Willemse

So

Homestead

Brooke Lytle

Sr

Waukesha West

Kristina Rohrer

Jr

Madison West

Laura Beghin

Jr

Wisconsin Dells

Hannah Ray

Jr

Sun Prairie

Hannah Wilcox-Borg

So

Tomah

Meygan Benzing

Sr

Dodgeland

Olivia Rabe

Fr

Plymouth

Mariah Linse

Sr

Jefferson

Honorable Mention

Sophie Scopp

So

Divine Savior Holy Angels

Julia Neustedter

So

Brookfield Central

Rachel Helm

Fr

Muskego

Isabel Seay

Sr

Hamilton

Madison Sand

Fr

Durand

Jillian Heth

Fr

Eau Claire Memorial

Lydia Malacek

So

Onalaska

Jada Beacom

Sr

Iola-Scandinavia