Black River Falls BRF INVITE Location: Sklyline Golf Course
10/03/2017 Conditions: rain
Boys team:
2017 BRF INVITE

October 03, 2017

Results By Race Management Systems, Inc.
Team Summary Report

Boys 5K

5k


Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Marshfield 36 3 4 8 10 11 17 21
Top 5 Times: 1:28:48.2

2 Durand 47 2 6 9 14 16 57 61
Top 5 Times: 1:29:13.8

3 Mauston 93 5 13 19 26 30 36 45
Top 5 Times: 1:32:59.0

4 Sparta 108 18 20 22 23 25 46 51
Top 5 Times: 1:34:16.7

5 West Salem 136 1 28 32 33 42 43 53
Top 5 Times: 1:35:00.5

6 Black River Falls 183 7 34 38 50 54 56 60
Top 5 Times: 1:37:49.2

7 Colby/Abbottsford 210 12 31 35 65 67 81
Top 5 Times: 1:41:26.0

8 Neillsville 215 24 27 37 58 69 72 76
Top 5 Times: 1:42:23.1

9 Altoona 224 29 41 44 48 62 63 66
Top 5 Times: 1:41:14.4

10 Ellsworth 230 39 40 47 49 55 59 64
Top 5 Times: 1:40:47.6

11 Adams Friendship 313 15 71 74 75 78 79
Top 5 Times: 2:00:54.2

12 Alma center Lincoln 340 52 68 70 73 77 80
Top 5 Times: 1:58:33.5

Inc. Chippewa Valley Lightening Bolts 4 finishers
Top 5 Times:

Inc. Eleva-Strum 1 finishers
Top 5 Times:

Boys individual:
2017 BRF INVITE

October 03, 2017

Results By Race Management Systems, Inc.
Overall Finish List - Boys

Boys 5K

5k


O\'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace

1 1 319 Charlie McKinney West Salem 16:52.6 5:26/M
2 2 198 Isaac Wegner Durand 16:56.5 5:28/M
3 3 235 Jordan Dzikowich Marshfield 17:26.8 5:37/M
4 4 254 Joseph McKee Marshfield 17:29.2 5:38/M
5 5 278 Josiah Ziebell Mauston 17:32.9 5:39/M
6 6 196 Wesley Brantner Durand 17:40.9 5:42/M
7 7 174 Adam Wiesender Black River Falls 17:43.6 5:43/M
8 8 241 Addison Hill Marshfield 17:45.9 5:44/M
9 9 199 Riley Radle Durand 17:50.5 5:45/M
10 10 255 Joshua McKee Marshfield 18:00.6 5:48/M
11 11 258 Jared Oemig Marshfield 18:05.5 5:50/M
12 12 190 Matt Roth Colby/Abbottsford 18:09.7 5:51/M
13 13 271 Luke Boppart Mauston 18:14.3 5:53/M
14 14 197 Ely Bauer Durand 18:18.2 5:54/M
15 15 145 Tim Hicks Adams Friendship 18:20.4 5:55/M
16 16 201 Manny Bauer Durand 18:27.5 5:57/M
17 17 239 Paul Fischer Marshfield 18:29.3 5:58/M
18 18 315 Gunnar Schmitz Sparta 18:34.7 5:59/M
19 19 277 Jacob Cafferty Mauston 18:38.1 6:01/M
20 20 303 Ethan Anderson Sparta 18:39.0 6:01/M
21 21 233 Jacob Dick Marshfield 18:49.1 6:04/M
22 (> 7) 230 Carter Chojnacki Marshfield 18:50.0 6:05/M
23 (> 7) 237 Evan Ellis Marshfield 18:51.1 6:05/M
24 22 307 Chad Merow Sparta 18:57.6 6:07/M
25 23 305 Nick Stritchko Sparta 18:57.7 6:07/M
26 24 294 Joey Anason Neillsville 19:02.2 6:08/M
27 25 304 Izak Anderson Sparta 19:07.5 6:10/M
28 (> 7) 248 Tanner Kanable Marshfield 19:09.7 6:11/M
29 26 272 Dylan Dearth Mauston 19:12.1 6:12/M
30 27 295 Dominic Bibeau Neillsville 19:13.8 6:12/M
31 28 321 Brady Niemeier West Salem 19:14.1 6:12/M
32 29 170 Evan Moss Altoona 19:15.5 6:13/M
33 30 275 Preston Shields Mauston 19:21.3 6:15/M
34 31 191 Chase Oehmichen Colby/Abbottsford 19:23.7 6:15/M
35 32 327 Jeff Krueger West Salem 19:24.6 6:15/M
36 33 326 Andrew Murphy West Salem 19:28.7 6:17/M
37 34 176 John Kramer Black River Falls 19:31.7 6:18/M
38 35 192 Aaron Schmeiser Colby/Abbottsford 19:32.4 6:18/M
39 (> 7) 260 Nathaniel Phillips Marshfield 19:33.2 6:18/M
40 (> 7) 231 Ben Claessons Marshfield 19:36.2 6:19/M
41 36 280 Ray Gruman Mauston 19:37.2 6:20/M
42 37 299 Skyler Drinka Neillsville 19:41.8 6:21/M
43 (> 7) 243 Sam Huettl Marshfield 19:44.1 6:22/M
44 (< 5) 186 Josiah Kleven Chippewa Valley Lightening Bolts 19:44.1 6:22/M
45 38 177 Kobe Nichols Black River Falls 19:44.6 6:22/M
46 39 217 Roy Roberts Ellsworth 19:49.0 6:24/M
47 (> 7) 269 Spencer Wirthlin Marshfield 19:51.1 6:24/M
48 40 204 Nick Erickson Ellsworth 19:51.8 6:24/M
49 41 155 Logan Knaak Altoona 19:58.2 6:26/M
50 42 320 Carson Mooney West Salem 20:00.2 6:27/M
51 43 328 Drew Peterson West Salem 20:02.1 6:28/M
52 44 156 Grant Curtis Altoona 20:06.4 6:29/M
53 45 274 Teagan Miller Mauston 20:08.2 6:30/M
54 46 306 Yahir Hernandez-BautisSparta 20:09.1 6:30/M
55 47 215 Addison Peters Ellsworth 20:09.1 6:30/M
56 48 157 Nick Sandstrom Altoona 20:09.3 6:30/M
57 49 214 Kyle Perkins Ellsworth 20:09.4 6:30/M
58 (> 7) 261 Gabe Pugh Marshfield 20:09.9 6:30/M
59 50 179 Matthew Becker Black River Falls 20:16.3 6:32/M
60 51 308 Mathias Krein Sparta 20:27.6 6:36/M
61 52 152 Ethan Breheim Alma center Lincoln 20:28.7 6:36/M
62 53 324 Liam Sjoquist West Salem 20:30.8 6:37/M
63 54 175 Benett Bucek Black River Falls 20:32.9 6:37/M
64 (> 7) 251 Eben Lonsdale Marshfield 20:34.0 6:38/M
65 (> 7) 285 Dawson Dearth Mauston 20:36.7 6:39/M
66 (> 7) 309 Ryan Mohr Sparta 20:39.4 6:40/M
67 (> 7) 270 Elijah Witzel Marshfield 20:40.3 6:40/M
68 (> 7) 310 Justin Ferguson Sparta 20:40.7 6:40/M
69 (> 7) 246 Myles Jensen Marshfield 20:42.8 6:41/M
70 (> 7) 316 Cody Shanenberger Sparta 20:45.6 6:42/M
71 (> 7) 276 Nate Thayer Mauston 20:46.3 6:42/M
72 55 223 Matthew Williams Ellsworth 20:48.1 6:43/M
73 (> 7) 249 Hunter Karua Marshfield 20:51.0 6:44/M
74 (< 5) 188 Anthony Eichelberger Chippewa Valley Lightening Bolts 20:51.7 6:44/M
75 (> 7) 244 Kyler Jensen Marshfield 20:53.0 6:44/M
76 (> 7) 279 Ethan Franek Mauston 21:00.9 6:46/M
77 (> 7) 265 Hugh Steiner Marshfield 21:02.7 6:47/M
78 56 180 Stephen Redbird Black River Falls 21:03.1 6:47/M
79 (> 7) 322 Alex Osterie West Salem 21:03.9 6:47/M
80 57 200 Jacob Haefner Durand 21:06.3 6:48/M
81 (> 7) 225 Brady Aumann Marshfield 21:08.9 6:49/M
82 (> 7) 284 Gabe Czlapinski Mauston 21:11.3 6:50/M
83 (> 7) 282 Braden Benzine Mauston 21:13.6 6:51/M
84 (> 7) 247 Luke Kaiser Marshfield 21:19.7 6:53/M
85 58 296 Jeremy Tessman Neillsville 21:22.3 6:54/M
86 (> 7) 256 Logan Mechler Marshfield 21:31.8 6:56/M
87 59 222 Jack White Ellsworth 21:32.0 6:57/M
88 (> 7) 257 Trey Montalvo Marshfield 21:33.5 6:57/M
89 (> 7) 314 Sam Matias-Escalante Sparta 21:34.2 6:57/M
90 (> 7) 262 Gavin Ronning Marshfield 21:34.3 6:57/M
91 60 185 Caleb Marecek Black River Falls 21:39.6 6:59/M
92 61 202 Mason Richardson Durand 21:44.0 7:01/M
93 62 165 Jarret Smith Altoona 21:44.8 7:01/M
94 63 166 Riley Parks Altoona 21:48.1 7:02/M
95 (> 7) 236 Isaac Eberl Marshfield 21:55.3 7:04/M
96 (> 7) 259 Seth Oemig Marshfield 21:55.6 7:04/M
97 (> 7) 181 Noah O Brien Black River Falls 21:56.5 7:05/M
98 64 220 Jonah Vogel Ellsworth 21:56.7 7:05/M
99 (> 7) 218 Jordan Schlichting Ellsworth 21:59.7 7:05/M
100 65 193 River Halopka Colby/Abbottsford 22:01.3 7:06/M

O\'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace

101 66 159 Oscar Ruff Altoona 22:04.0 7:07/M
102 (> 7) 273 Eric Heath Mauston 22:04.5 7:07/M
103 (> 7) 266 Michael Sternweis Marshfield 22:11.1 7:09/M
104 (> 7) 208 Cedric Kosnopfal Ellsworth 22:17.3 7:11/M
105 67 194 Nick Kleparski Colby/Abbottsford 22:18.7 7:12/M
106 (> 7) 252 David Marsh Marshfield 22:20.1 7:12/M
107 (< 5) 187 Harlan Reinders Chippewa Valley Lightening Bolts 22:23.6 7:13/M
108 (> 7) 325 Chris Torres West Salem 22:28.7 7:15/M
109 68 151 Lance Mikel Alma center Lincoln 22:29.3 7:15/M
110 (> 7) 168 Conner Camlek Altoona 22:38.4 7:18/M
111 (> 7) 171 Brandon Geyen Altoona 22:38.8 7:18/M
112 (> 7) 286 Ian Flint Mauston 22:39.8 7:18/M
113 (> 7) 213 Reed Olson Ellsworth 22:41.8 7:19/M
114 (< 5) 189 Isaiah Vicek Chippewa Valley Lightening Bolts 22:42.8 7:19/M
115 (> 7) 158 Zach Engen Altoona 22:48.8 7:21/M
116 (> 7) 211 Parker Nelson Ellsworth 22:59.7 7:25/M
117 (> 7) 209 Jared Marson Ellsworth 23:00.0 7:25/M
118 (> 7) 228 Suhas Bhat Marshfield 23:00.4 7:25/M
119 69 298 Efer Castillo Neillsville 23:02.8 7:26/M
120 70 153 Nathan Holmgreen Alma center Lincoln 23:07.3 7:27/M
121 (> 7) 288 John Luke Mauston 23:09.7 7:28/M
122 (> 7) 162 Jake Meyer Altoona 23:16.1 7:30/M
123 (> 7) 238 Cade Esker Marshfield 23:21.9 7:32/M
124 (> 7) 253 Adrian Mayagoitia Marshfield 23:26.6 7:34/M
125 71 142 Jarek Frank Adams Friendship 23:33.6 7:36/M
126 (> 7) 226 Ethan Baka Marshfield 23:39.1 7:38/M
127 (> 7) 216 Conner Price Ellsworth 23:45.1 7:40/M
128 (> 7) 268 Drake White-Bergey Marshfield 23:54.4 7:43/M
129 72 301 Stone Johnson Neillsville 23:55.6 7:43/M
130 (> 7) 317 Esteban Rodriguez Sparta 23:58.1 7:44/M
131 (> 7) 182 Zachiah Gjerseth Black River Falls 23:58.3 7:44/M
132 (> 7) 311 Brady Towne Sparta 24:10.0 7:48/M
133 (> 7) 250 Tyler Ketznberger Marshfield 24:13.2 7:49/M
134 (> 7) 240 Jacob Gilbertson Marshfield 24:19.5 7:51/M
135 (> 7) 263 Ryan Sanford Marshfield 24:20.3 7:51/M
136 (> 7) 264 Logan Schmoll Marshfield 24:25.4 7:53/M
137 (> 7) 164 Jaxson Allsage Altoona 24:37.7 7:56/M
138 (> 7) 221 Ethan White Ellsworth 24:45.3 7:59/M
139 (> 7) 242 Gavin Hill Marshfield 24:47.4 8:00/M
140 (> 7) 330 Cody Parkinson Sparta 24:48.5 8:00/M
141 (> 7) 291 Dustin Ryberg Mauston 25:12.0 8:08/M
142 73 148 Sam Mikel Alma center Lincoln 25:29.5 8:13/M
143 (> 7) 290 Ben Rader Mauston 25:36.8 8:15/M
144 (> 7) 289 Ethan Mould Mauston 25:49.1 8:20/M
145 74 147 Kyler Bork Adams Friendship 25:54.4 8:21/M
146 (> 7) 227 Braden Beauchamp Marshfield 25:59.7 8:23/M
147 75 146 Mike Applebee Adams Friendship 26:01.4 8:24/M
148 (> 7) 169 Nick Engen Altoona 26:09.3 8:26/M
149 76 297 Nate Weiers Neillsville 26:29.3 8:33/M
150 (> 7) 300 Xavier Vondras Neillsville 26:39.4 8:36/M
151 (> 7) 161 Cameron Frank Altoona 26:56.7 8:41/M
152 77 149 Cade Reich Alma center Lincoln 26:58.4 8:42/M
153 (> 7) 318 Gavin Holst West Salem 26:59.0 8:42/M
154 78 144 Paul Chapa Adams Friendship 27:04.2 8:44/M
155 (> 7) 212 Jack Olson Ellsworth 27:04.7 8:44/M
156 79 143 Austin Heitman Adams Friendship 27:25.0 8:51/M
157 (> 7) 172 Carter Bontje Altoona 27:25.9 8:51/M
158 (> 7) 329 Blake Zimmerman Marshfield 28:03.5 9:03/M
159 (> 7) 183 Jake Ramos Black River Falls 28:22.4 9:09/M
160 80 150 Mcaid Stanley Alma center Lincoln 28:40.6 9:15/M
161 (> 7) 312 Matthew Schultze Sparta 28:52.5 9:19/M
162 (< 5) 203 Miguel Limon Eleva-Strum 32:10.2 10:23/M
163 81 195 Brian Larson Colby/Abbottsford 39:43.2 12:49/M
Girls team:
2017 BRF INVITE GIRLS

October 03, 2017

Results By Race Management Systems, Inc.
Team Summary Report

Girls 5K

5k


Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*

1 Mauston 43 1 5 7 8 22 26 27
Top 5 Times: 1:50:06.4

2 West Salem 55 2 9 12 13 19 25 39
Top 5 Times: 1:52:47.4

3 Marshfield 82 3 10 16 24 29 40 42
Top 5 Times: 1:54:58.2

4 Ellsworth 132 15 21 23 35 38 44 52
Top 5 Times: 1:59:06.5

5 Neillsville 163 4 6 49 51 53 60 70
Top 5 Times: 2:00:22.1

6 Chippewa Valley Lightening Bolts 168 14 34 36 37 47 54 55
Top 5 Times: 2:01:32.6

7 Colby/Abbottsford 179 11 18 28 56 66 76
Top 5 Times: 2:05:59.8

8 Altoona 187 17 30 32 46 62 63 74
Top 5 Times: 2:05:02.9

9 Durand 239 31 45 48 50 65
Top 5 Times: 2:09:15.8

10 Black River Falls 252 20 41 58 64 69 71 73
Top 5 Times: 2:15:00.7

11 Sparta 287 33 43 59 75 77
Top 5 Times: 2:26:57.7

12 Adams Friendship 325 57 61 67 68 72
Top 5 Times: 2:26:43.7

Inc. Alma center Lincoln 3 finishers
Top 5 Times:

Inc. Eleva-Strum 1 finishers
Top 5 Times:

Girls individual:
2017 BRF INVITE GIRLS

October 03, 2017

Results By Race Management Systems, Inc.
Overall Finish List - Girls

Girls 5K

5k


O\'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace

1 1 98 Journey Malacina Mauston 20:17.2 6:33/M
2 2 137 Kate Schroeder West Salem 21:10.9 6:50/M
3 3 82 Sophia Schrodi Marshfield 21:25.0 6:55/M
4 4 106 Chloee Lowry Neillsville 21:34.5 6:57/M
5 5 96 Anna Boppart Mauston 21:45.4 7:01/M
6 6 104 Baileigh Johnson Neillsville 21:46.1 7:01/M
7 7 89 Grace Hammer Mauston 22:11.0 7:09/M
8 8 90 Mya Scully Mauston 22:17.3 7:11/M
9 9 134 Kylie Wright West Salem 22:25.1 7:14/M
10 10 73 Dehlia Kilty Marshfield 22:36.8 7:17/M
11 11 40 Abbie Hediger Colby/Abbottsford 22:42.4 7:19/M
12 12 128 Lexi Giblin West Salem 22:48.3 7:21/M
13 13 133 Elizabeth Korn West Salem 22:55.3 7:24/M
14 14 33 Kayla McLain Chippewa Valley Lightening Bolts 23:00.4 7:25/M
15 15 53 Julia VanWatermuelen Ellsworth 23:01.1 7:25/M
16 16 69 Allison Geiger Marshfield 23:06.1 7:27/M
17 17 18 Sadie Matthews Altoona 23:11.9 7:29/M
18 18 39 Isabelle Feiten Colby/Abbottsford 23:23.0 7:33/M
19 19 135 Hannah Caulum West Salem 23:27.7 7:34/M
20 20 22 Ellie Dolesy Black River Falls 23:31.8 7:35/M
21 21 59 Rachel Mancuso Ellsworth 23:31.9 7:35/M
22 22 88 Kelsey Georgeson Mauston 23:35.4 7:36/M
23 23 61 CeCe Groh Ellsworth 23:42.3 7:39/M
24 24 66 Bailey Bauer Marshfield 23:44.4 7:39/M
25 25 131 Emily Brueggeman West Salem 23:51.6 7:42/M
26 26 91 Jill Sturzsherg Mauston 23:52.7 7:42/M
27 27 97 Isabel Kemper Mauston 24:00.3 7:45/M
28 28 42 Hailey Voelker Colby/Abbottsford 24:02.1 7:45/M
29 29 78 Lilly O\'Brien Marshfield 24:05.8 7:46/M
30 30 14 Mariah Hoepner Altoona 24:06.5 7:46/M
31 31 46 Kennedy Robelia Durand 24:11.4 7:48/M
32 32 19 Lauren Theyerl Altoona 24:14.8 7:49/M
33 33 117 Kari O\'Rourke Sparta 24:17.5 7:50/M
34 34 38 Kaitlyn Walukas Chippewa Valley Lightening Bolts 24:20.0 7:51/M
35 35 54 Sophie Vogel Ellsworth 24:21.0 7:51/M
36 36 34 Gretchen Accola Chippewa Valley Lightening Bolts 24:25.7 7:53/M
37 (> 7) 87 Crystal Cafferty Mauston 24:29.2 7:54/M
38 37 30 Sadie Robb Chippewa Valley Lightening Bolts 24:29.6 7:54/M
39 38 58 Feya Nelson Ellsworth 24:30.0 7:54/M
40 39 136 Aleshia Furlano West Salem 24:30.2 7:54/M
41 (> 7) 126 Emma Clemments West Salem 24:31.9 7:55/M
42 40 75 Brooke McGrath Marshfield 24:33.4 7:55/M
43 41 24 Zyanna Deloney Black River Falls 24:43.6 7:58/M
44 42 74 Elaina Kirschnik Marshfield 24:46.6 7:59/M
45 43 118 Lydia Hone Sparta 24:52.9 8:01/M
46 44 56 Claire Straub Ellsworth 24:58.7 8:03/M
47 45 50 Aubrie Brunner Durand 25:02.5 8:05/M
48 (> 7) 101 Haley Heath Mauston 25:03.6 8:05/M
49 46 20 Morgan Parks Altoona 25:16.0 8:09/M
50 47 32 Ashley Quilling Chippewa Valley Lightening Bolts 25:16.7 8:09/M
51 (> 7) 100 Kennedy Barnier Mauston 25:19.1 8:10/M
52 48 47 Brooklyn Mason Durand 25:19.4 8:10/M
53 49 107 Kristin Strey Neillsville 25:20.7 8:10/M
54 (> 7) 139 Leah Brown Marshfield 25:21.5 8:11/M
55 50 51 Lauren Brantner Durand 25:28.6 8:13/M
56 (> 7) 86 Mya Williamson Marshfield 25:38.4 8:16/M
57 51 108 Willow Eisfeldt Neillsville 25:43.7 8:18/M
58 52 57 Jolene Schulze Ellsworth 25:44.7 8:18/M
59 (> 7) 92 Mattie Denton Mauston 25:44.7 8:18/M
60 53 105 Sophie Katcher Neillsville 25:56.9 8:22/M
61 54 36 Faith Robb Chippewa Valley Lightening Bolts 25:57.0 8:22/M
62 (< 5) 3 Elizabeth Prindle Alma center Lincoln 25:57.3 8:22/M
63 (> 7) 129 Autumn Schuster West Salem 25:59.3 8:23/M
64 55 35 Sophie Monson Chippewa Valley Lightening Bolts 26:02.8 8:24/M
65 (> 7) 140 Annie Hansen Chippewa Valley Lightening Bolts 26:11.0 8:27/M
66 (> 7) 125 Abby Brueggeman West Salem 26:19.4 8:29/M
67 (> 7) 77 Shantel Nienast Marshfield 26:20.4 8:30/M
68 56 43 Jenna Steen Colby/Abbottsford 26:22.3 8:30/M
69 (> 7) 68 Katelyn Gauerke Marshfield 26:25.5 8:31/M
70 (> 7) 62 McKenna Girdeen Ellsworth 26:34.4 8:34/M
71 57 8 Jayden Frank Adams Friendship 26:41.2 8:36/M
72 58 23 Sabreya Crawford Black River Falls 26:48.9 8:39/M
73 (> 7) 130 Samara Wheeler West Salem 26:52.5 8:40/M
74 59 123 Manuela Villverde Sparta 26:58.7 8:42/M
75 (> 7) 132 Sydney Fitzpatrick West Salem 27:11.7 8:46/M
76 60 109 Ashlee Piskow Neillsville 27:18.2 8:48/M
77 (> 7) 65 Jocelyn Anderson Marshfield 27:19.2 8:49/M
78 (> 7) 67 Madysen Bohman Marshfield 27:30.2 8:52/M
79 61 7 Carrissa Frank Adams Friendship 27:32.8 8:53/M
80 (> 7) 94 Elizabeth Kolb Mauston 27:35.3 8:54/M
81 (> 7) 76 Jerica Mueller Marshfield 27:42.9 8:56/M
82 (> 7) 60 Grace Groh Ellsworth 27:46.6 8:57/M
83 (> 7) 63 Lydia Anderson Ellsworth 28:04.5 9:03/M
84 (> 7) 81 Emily Sautebin Marshfield 28:05.2 9:04/M
85 62 15 Emily Johnson Altoona 28:13.5 9:06/M
86 (> 7) 70 Emma Gilkerson Marshfield 28:18.9 9:08/M
87 (> 7) 31 Micaiah Higgins Chippewa Valley Lightening Bolts 28:35.1 9:13/M
88 (< 5) 2 Ashley Holmgreen Alma center Lincoln 28:44.0 9:16/M
89 (> 7) 85 Kendra Tremelling Marshfield 28:52.1 9:19/M
90 (< 5) 1 Emma Rogers Alma center Lincoln 28:54.9 9:19/M
91 63 16 Chloe Anczak Altoona 29:00.5 9:21/M
92 64 26 Naomi Falcon Black River Falls 29:11.6 9:25/M
93 (> 7) 80 Kinsey Regehr-Hadden Marshfield 29:12.7 9:25/M
94 65 48 Jocelyn Zuercher Durand 29:13.7 9:25/M
95 66 41 Kallie Falteisek Colby/Abbottsford 29:29.8 9:31/M
96 (< 5) 52 Annabelle McAleer Eleva-Strum 29:53.8 9:38/M
97 (> 7) 64 Stella Anderson Ellsworth 30:08.7 9:43/M
98 67 10 Anna Beaver Adams Friendship 30:26.0 9:49/M
99 68 12 Katie Gearhart Adams Friendship 30:33.8 9:51/M
100 69 25 Grace Engebretson Black River Falls 30:44.7 9:55/M

O\'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace

101 70 112 Isabella Kapusta Neillsville 30:53.1 9:58/M
102 71 27 Cheyenne Colon Black River Falls 31:07.3 10:02/M
103 (> 7) 71 Sammantha Hoch Marshfield 31:23.4 10:07/M
104 72 6 Stacey DeMunk Adams Friendship 31:29.8 10:09/M
105 73 21 Dani Bernabei-Grassi Black River Falls 31:31.3 10:10/M
106 74 17 Melissa White Altoona 31:41.9 10:13/M
107 (> 7) 37 Emily Peters Chippewa Valley Lightening Bolts 31:52.8 10:17/M
108 (> 7) 103 Paige Wesley Mauston 32:02.5 10:20/M
109 (> 7) 84 Taylor Swenson Marshfield 32:39.9 10:32/M
110 75 121 Abigail Hone Sparta 33:53.2 10:56/M
111 76 45 Lauren Hollinger Colby/Abbottsford 34:16.0 11:03/M
112 (> 7) 102 Hannah Shields Mauston 35:12.7 11:21/M
113 (> 7) 79 Taylor Palecek Marshfield 36:40.1 11:50/M
114 77 122 Alyssa Falkner Sparta 36:55.2 11:55/M
115 (> 7) 29 Molly McNulty Black River Falls 37:21.0 12:03/M
Complete results:
Complete results: 425 N. 11th St