Racine Case Eagle Invite Location: UW Parkside
10/04/2003 Conditions: Sunny & Beautiful
Boys team:
Place Team Name Score Finishers 1 Arrowhead 58 [ 5, 6, 10, 16, 21 ] 28, 31
2 Maine West (IL) 73 [ 1, 4, 19, 23, 26 ] 33, 45
3 Neenah 82 [ 2, 9, 14, 18, 39 ] 42, 51
4 Homestead 92 [ 3, 8, 13, 20, 48 ] 52, 54
5 Waukesha West 108 [ 7, 12, 27, 30, 32 ] 34, 37
6 Verona 138 [ 11, 24, 25, 29, 49 ] 53, 63
7 Shorewood 158 [ 15, 22, 38, 40, 43 ] 46, 50
8 Wauwatosa East 209 [ 17, 36, 44, 55, 57 ] 67, 69
9 Racine Case 267 [ 35, 47, 59, 60, 66 ] 68, 70
10 Marquette University 278 [ 41, 56, 58, 61, 62 ] 64, 65
Boys individual:
1 1 534 Sinan Khamo Maine West (IL) Senior 16:04
2 2 609 Tim Burns Neenah Senior 16:06
3 3 523 Mike Van Ess Homestead Senior 16:17
4 4 547 Jeff Ritzema Maine West (IL) Junior 16:29
5 5 488 Peter Emmerich Arrowhead Senior 16:35
6 6 453 Nick Fulton Arrowhead Senior 16:36
7 7 415 Ben Herdeman Waukesha West Junior 16:39
8 8 517 Andrew Whitcomb Homestead Senior 16:44
9 9 559 Mark Paulson Neenah Junior 16:45
10 10 456 Mike McFarland Arrowhead Sophomore 16:46
11 11 635 Tyler Abderholden Verona Junior 16:49
12 12 412 David McCarthy Waukesha West Senior 16:53
13 13 509 Ryan Miller Homestead Senior 16:55
14 14 589 Mike Stiff Neenah Sophomore 16:57
15 15 368 Jake Haury Shorewood Sophomore 17:01
16 16 472 Ian Brunner Arrowhead Junior 17:02
17 17 721 Brian Johnson Wauwatosa East Junior 17:05
18 18 596 Kyle Peterson Neenah Senior 17:06
19 19 543 Ryan Stephenson Maine West (IL) Junior 17:07
20 20 518 Charlie Bauer Homestead Senior 17:08
Girls team:
1 Waukesha West 31 [ 3, 4, 7, 8, 9 ] 11, 13
2 Arrowhead 60 [ 2, 5, 10, 21, 22 ] 33, 42
3 Wauwatosa East 121 [ 18, 23, 25, 27, 28 ] 38, 47
4 Verona 145 [ 14, 15, 16, 49, 51 ] 63, 67
5 Shorewood 155 [ 1, 12, 26, 52, 64 ] 79, 80
6 Waukesha Catholic Memorial 161 [ 6, 17, 36, 46, 56 ] 59, 61
7 Neenah 165 [ 24, 31, 34, 37, 39 ] 43, 45
8 Pius XI 202 [ 20, 40, 44, 48, 50 ] 54, 65
9 Maine West (IL) 225 [ 29, 35, 41, 58, 62 ] 72
10 Homestead 272 [ 19, 53, 60, 69, 71 ] 74, 76
11 Racine Case 276 [ 30, 55, 57, 66, 68 ] 75, 77
12 West Bend East 334 [ 32, 70, 73, 78, 81 ] 82
Girls individual:
1 1 50 Claire Maduza Shorewood Sophomore 14:39
2 2 93 Abbey O'Connell Arrowhead Junior 14:50
3 3 343 Molly Esche Waukesha West Senior 14:53
4 4 355 Jenny Melville Waukesha West Senior 14:57
5 5 95 Alex Haroldson Arrowhead Freshman 15:16
6 6 13 Megan Schmitz Waukesha Catholic Memorial Sophomore 15:16
7 7 331 Jenny Wiedmeyer Waukesha West Junior 15:17
8 8 356 Karlye Wolff Waukesha West Freshman 15:18
9 9 337 Alyssa Beste Waukesha West Freshman 15:18
10 10 88 Kristin Verre Arrowhead Junior 15:27
11 11 324 Meghan Dugan Waukesha West Sophomore 15:28
12 12 60 Anne Schmeckpeper Shorewood Senior 15:30
13 13 334 Katie Maasz Waukesha West Sophomore 15:32
14 14 140 Asia Myrland Verona Sophomore 15:35
15 15 150 Brittany DeMario Verona Sophomore 15:40
16 16 151 Ashley Masino Verona Sophomore 15:43
17 17 14 Lauren Verzal Waukesha Catholic Memorial Junior 15:44
18 18 300 Sarah Glowacki Wauwatosa East Freshman 15:45
19 19 277 Susan Marceau Homestead Sophomore 15:46
20 20 186 Annie Provo Pius XI Sophomore 15:48
Complete results:
Complete results: http://wisconsinrunner.com/eagle.htm