Palmyra-Eagle Palmyra-Eagle Invitational Location: Carlin-Weld Park
8/24/2017 Conditions: Firm upper loop, swampy lower loop-many shoes were lost!
Boys team:
1. Elkhorn 51

2. Jefferson 74

3. East Troy 83

4. Deerfield/Cambridge

5. Stateline Home School EAGLES 154

6. Palmyra-Eagle 177

7. Westosha Central 179

8. Clinton 181

9. Lomira 183

10. Holy Family 231

11. Parkview 248

12. Lake Mills 274

13. Big Foot 347

Inc. Delavan-Darien


Full Boys Results Varsity & JV http://www.accuracetiming.com/results/pe_2017b.pdf
Boys individual:
1. Nathan Fox East Troy 17:08.31

2. Ryan Nelson Jefferson 17:33.9

3. Caleb Hembree-Jacques Elkhorn 17:49.7

4. Jacob Smith East Troy 17:59.3

5. Alex Marin Jefferson 18:07.2

6. Ben Tuescher Elkhorn 18:17.3

7. Derek Davey Elkhorn 18:25.2

8. Elijah Skalsky Holy Family 18:27.4

9. Calvin Collins East Troy 18:29.1

10. Michael Steurer Home School EAGLES 18:30.8

11. William Leone Holy Family 18:33.6

12. Colton Greenhill Westosha Central 18:40.0
13. Steven Aquirre Lomira 18:46.2

14. Tommy Larson East Troy 18:49.0

15. Will Kaashagen Deerfield/Cambridge 18:51.9

16. Peyton Sanders Elkhorn 18:54.5

17.Tommy Schueller Palmyra-Eagle 18:55.1

18. Jordan Laatz Clinton 18:56.1

19. Sam Contreras Elkhorn 18:58.0

20. Ian Sande Jefferson 19:06.0

Girls team:
1. Jefferson 86

2. Lake Mills 112

3. Waukesha South 114

4. East Troy 130

5. Palmyra-Eagle 136

6. Stateline Home School EAGLES 153

7. Westosha Central 175

8. Deerfield/Cambridge 205

9. Clinton 219

10. Lomira 220

11. Elkhorn 229

12. Waukesha North 235

13. Big Foot 299


Inc. Delavan-Darien, Parkview & Holy Family


complete girls results
http://www.accuracetiming.com/results/pe_2017g.pdf
Girls individual:
1. Erin Sorg Delavan-Darien 19:44.1

2. Mariah Linse Jefferson 20:04.6

3. Christina Nolting East Troy 20:08.9

4. Grace Dragiewicz Waukesha South 20:10.6

5. Havilah Pfarr Home School EAGLES 20:11.3

6. Taya Herrera Waukesha South 20:35.8

7. Antonia Bartolotta Palmyra-Eagle 20:41.0

8. Brooke Fair Lake Mills 20:47.5

9. Meghan Capra Westosha Central 20:50.0

10. Jade Pitta Lake Mills 20:58.2

11. Jackie Rosa Palmyra-Eagle 20:58.7

12. Lauren Winslow Lake Mills 21:02.9

13. Alexandria Demco Big Foot 21:03.8

14. Heaven Anderson Westosha Central 21:04.7

15. Marin Reed 10 Lomira 21:06.6 6:48

16. Kayli Buchli Lake Mills 21:07.8

17. Ahna Kammer Jefferson 21:17.7

18. Ella Rondeau East Troy 21:27.8

19. Gwen Richardson Elkhorn 21:29.6

20. Anna Merten Waukesha North 21:36.9

21. Jessica Jurcek Jefferson 21:37.0

22. Charlotte Mueller Clinton 21:58.1

23. Ashley Jacobs Deerfield/Cambridge 22:00.9

24. Allie Ganser Jefferson 22:05.4

25. Madison Desing East Troy 22:06.9
Complete results:
Complete results: Girls http://www.accuracetiming.com/results/pe_2017g.pdf