PT Timing Invitational Location: Mike Mulrooney XC Course, Hartland, WI
August 25, 2017 Conditions:
Boys team:
Boys individual:
1 Henry Chapman JR Arrowhead 16:11.53 5:13
2 Elijah Devries JR Arrowhead 16:20.45 5:16
3 Michael Swope SR Hamilton 16:23.34 5:17
4 Cody Clauer SR Arrowhead 16:35.64 5:21
5 Jared Denk JR Wisconsin Lutheran 16:37.01 5:21
6 Gavin Kuhlenbeck SO Hamilton 16:53.79 5:27
7 Evan Selin JR Hamilton 16:53.99 5:27
8 Elijah Jones JR Arrowhead 17:03.33 5:30
9 Nicholas Schmidt SR Hamilton 17:04.47 5:30
10 Brian Wiedenfeld SR Hamilton 17:07.85 5:31
11 Garret Staab SO Hamilton 17:30.63 5:39
12 Matthew Munson JR Wisconsin Lutheran 17:32.04 5:39
13 Peyton Feudner JR Hamilton 17:32.13 5:39
14 Daniel Burant SO Arrowhead 17:36.01 5:40
15 Zach Heckman JR Hamilton 17:39.06 5:41
16 Adam Klauck JR Arrowhead 17:44.49 5:43
17 Mason Jarosinski SO Arrowhead 17:49.26 5:45
18 Garrett Doan SO Wisconsin Lutheran 17:50.47 5:45
19 Christian Peterson JR Arrowhead 17:51.16 5:45
20 Mitchell Claas JR Hamilton 17:51.45 5:45
21 Brandon Hoff JR Hamilton 18:02.17 5:49
22 Max Morgan FR Arrowhead 18:08.85 5:51
23 Reed Noel SO Wisconsin Lutheran 18:16.74 5:53
24 Sam Gomon SO Arrowhead 18:24.42 5:56
25 Sam Wood SR Arrowhead 18:25.65 5:56
Girls team:
Girls individual:
1 Rachel Passow JR Hamilton 15:30.08 6:15
2 Isabel Seay JR Hamilton 15:39.94 6:19
3 Lauren Konkol SR Wisconsin Lutheran 15:50.74 6:23
4 Kayla Vogt SR Arrowhead 15:54.58 6:25
5 Carolyn Troutman SR Hamilton 15:59.50 6:27
6 Jane Straka SO Arrowhead 16:10.56 6:31
7 Maraba Roznik SR Arrowhead 16:19.10 6:34
8 Mikaela Sullivan JR Wisconsin Lutheran 16:28.12 6:38
9 Julia Wesley SR Arrowhead 16:36.28 6:41
10 Alyssa Ebeling FR Wisconsin Lutheran 16:40.30 6:43
11 Taylor Fuerstenbe SR Hamilton 16:42.50 6:44
12 Morgan Deharde SO Hamilton 16:46.80 6:46
13 Kaitlyn Kieselhors SR Wisconsin Lutheran 16:55.53 6:49
14 Jenn Zastrow JR Wisconsin Lutheran 17:05.67 6:53
15 Riley Swope SR Hamilton 17:11.97 6:56
16 Eliana Selin SR Hamilton 17:18.01 6:58
17 Jeanie Hills SR Arrowhead 17:19.90 6:59
18 Abigail Frick SO Hamilton 17:35.79 7:05
19 Miriam Synder SO Wisconsin Lutheran 17:59.06 7:15
20 Claire Leverence JR Wisconsin Lutheran 18:01.19 7:15
21 Taylor Hibicke JR Hamilton 18:10.77 7:19
22 Kalena Clauer SR Arrowhead 18:27.13 7:26
23 Maddie Kredell JR Arrowhead 18:28.98 7:27
24 Ellie Schaubel SO Arrowhead 18:33.61 7:29
25 Anna Schueth JR Arrowhead 18:39.70 7:31
Complete results:
Complete results: http://www.pttiming.com/events/87930395