Kiel Kiel Invitational Location: Kiel High School
August 31, 2017 Conditions: Excellent
Boys team:
1. Valders 30 (1,2,8,9,10,22,29,39)<>
2. Waupun 128 (11,16,24,27,51,72)<>
3. Plymouth 140 (14, 19,25,30,53,70)<>
4. NEWCHAA 165 (4,5,28,64,66)<>
5. Kiel 169 (6,15,31,47,64,83,87)<>
6; Roncali 169 (15,27,40, 42,52,81)<>
7. Denmark 196 (20,26,44,54,55,75,103)<>
8. Kewaskum 208 (12,13,49,58,80,99)<>
9. Howards Gr 241 (23,32,33,41,118,130)<>
10. Two Rivers 249 (45,48,59,63,79,86,88)<>
11. WCH 262 (31,46,60,61,65,73,78)<>
12. Hilbert 304 (3,35,57,93,125)<>
13. Oostburg 331 (21,50,68,89,113, 135,137)<>
14. Gibraltar 335 (67,71,98,100,101)<>
15. Mishicot 341 (17,62,76,90,105)<>
16.St. Lawrence 421 (36,92,95,104,109,116)<>
17.Random Lake 509 (43,107,121,129,134)<>
18. WLA 515 (85, 97,110,114,131,133)<>
19. New Holstein 519 (11,112,117,119,127)<>
20. Elkhart Lake 509 (108,115,123,12124,128)
Boys individual:
1. Trevor Wenzel(12) Valders 15:55<>
2. Cody Myer (12) Valders 16:35<>
3. Garrett Franczak (12)Hilbert 16:35<>
4. Spencer Kirsteader NEWCCHA 16:53<>
5. Conal Delaney (12) NEWCCHA 17:11<>
6. Ashton Arnold (11) Kiel 17:15<>
7. Evan Henry (11) Gibraltar 17:34<>
8. Nate Griepentrog (10) Valders 17:38<>
9. Devan Meulemans (11) Valders 17:43
10. Casey Gunderson (12) Valders 17:48<>
11. Bailey Bille (12) Waupun 18:01<>
12. Justin Reck (12) Kewaskum 18:02<>
13. Andrew Carlton (10) Kewaskum 18:13<>
14. Gabe Olson (12) Plymouth 18:14<>
20. Chombi Lambert (11) Roncali 18:17
Girls team:
1. Random Lake 75 (1,2,15,28,29,33,52)<>
2. Plymouth 81 (7,10,18,19,27,31,32,46)<>
3. Kiel 100 (5, 17,20,24,34,35,59)<>
4. Oostburg 155 (11,22,26,50,53,64,72)<>
5. Two Rivers 165 (9,13,38,47,67,69)<>
6. Valders 183 (16,25,40,49,63,68,81)<>
7. Roncali 193 (14,30,37,58,66,74,94)<>
8. Denmark 222 (3,43,57,62,79,96<>
9. Waupun 228 (4,16,44,45,65)<>
10,Kewaskum 228 (23,60,78,90,93,99)<>
11.WLA 298 (4,12,106,107,108)<>
12. NEWCHAA 298 (48,71,75,77,85,87,88)<>
13. Gibraltar 320 (21,73,91,92,97,98,104)<>
14. New Holstein 334 (37,51,103,111,114)<>
Hilbert,Elkhart lake, Howards Grove,
Mishicot (Incomplete)
Girls individual:
(4000 meters)
1. Ellie Large (12) Random Lake 15:28<>
2. Kelly Large (9) Random Lake 16:15<>
3. Leah Kralovetz (11) Denmark 16:20<>
4. Sarah Niehauser (12) WLA 16:20<>
5. Julia Koenig (10) Kiel 16:24<>
6. Maria Olia (11) Kewaskum 16:42<>
7. Lauren Rabe (11) Plymouth 16:42<>
8. Peyton McGinnis (10) Waupun 16:43<>
9. Hanna Helling (11) Two Rivers 16:45<>
10.Ellie Welsch (12) Plymouth 16:48<>
11 Carsen Getz (10) Oostburg 16:58<>
12. Elle Teske (9) WLA 17:06<>
13. Haley Vanne (10) Two Rivers 17:09<>
14. Sydney Fricke (12) Roncali 17:12<>
15. Alicia Hartman (12) Random Lake 17:14
Complete results:
Complete results: wwwperformancetiming.com