Alex DeVinny Memorial 4K Run/Walk
Overall Finish List
July 10, 2010
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Brice Cleland Milwaukee WI 134 22 ***** M 20-29 12:50.5 5:10/M
2 Peter Bolgert Milwaukee WI 133 21 ***** M 20-29 12:59.0 5:14/M
3 Jeremie Bogard Whitewater WI 107 23 ***** M 20-29 13:24.7 5:24/M
4 Marcus Paulson Sussex WI 205 18 1 M 16-19 13:38.8 5:30/M
5 Freddy Garcia Kenosha WI 170 31 1 M 30-39 13:40.8 5:31/M
6 Gary Garcia Milwaukee WI 183 26 1 M 20-29 13:47.4 5:33/M
7 Ryan Gill Madison WI 192 30 2 M 30-39 13:52.6 5:35/M
8 Brian Jensen Kenosha WI 169 19 2 M 16-19 14:02.0 5:40/M
9 Will Arnold Racine WI 122 16 3 M 16-19 14:06.5 5:41/M
10 Michael Rizzo Kenosha WI 171 16 4 M 16-19 14:23.5 5:48/M
11 Ryan Kaestner Racine WI 4 15 1 M 13-15 14:42.2 5:56/M
12 William Wostley Kenosha WI 114 17 5 M 16-19 14:55.5 6:01/M
13 Justin Kreuser Kenosha WI 144 16 6 M 16-19 15:02.2 6:04/M
14 Hope Christie Somers WI 50 20 ***** F 20-29 15:10.5 6:07/M
15 Jacob DeBrabander Sturtevant WI 47 17 7 M 16-19 15:20.8 6:11/M
16 Nick Eggert Kenosha WI 121 17 8 M 16-19 15:22.4 6:12/M
17 Daniel Funk Kenosha WI 120 16 9 M 16-19 15:28.2 6:14/M
18 Jason Jurkowski Milwaukee WI 14 32 3 M 30-39 15:33.6 6:16/M
19 Alicia Fulton Hartland WI 15 23 ***** F 20-29 15:45.6 6:21/M
20 Josh Ault Pleasant Prairie W 150 17 10 M 16-19 15:51.3 6:23/M
21 John Barndt Waukesha WI 105 50 1 M 50-59 15:52.6 6:24/M
22 Matt Snell Pewaukee WI 229 16 11 M 16-19 15:58.9 6:26/M
23 Chris Reinhold Racine WI 97 16 12 M 16-19 16:00.2 6:27/M
24 Casey Sabinash Greenfield WI 94 14 2 M 13-15 16:04.8 6:29/M
25 Andy Kaestner Racine WI 3 45 1 M 40-49 16:09.4 6:31/M
26 Andy Sabinash Greenfield WI 93 14 3 M 13-15 16:12.3 6:32/M
27 Matt Koker Kenosha WI 57 35 4 M 30-39 16:24.2 6:37/M
28 Jonathan Williams Kenosha WI 78 34 5 M 30-39 16:26.8 6:38/M
29 Brittney Feivor Kenosha WI 116 15 ***** F 13-15 16:30.3 6:39/M
30 Taylor Bell Kenosha WI 173 16 13 M 16-19 16:45.8 6:45/M
31 Patrick Harder Libertyville IL 162 59 2 M 50-59 16:51.3 6:48/M
32 Andrew Bianan Pleasant Prairie W 146 16 14 M 16-19 16:56.0 6:50/M
33 Michael Bornhuetter Kenosha WI 180 17 15 M 16-19 16:57.9 6:50/M
34 Jim Heiring Kenosha WI 167 54 3 M 50-59 16:58.9 6:50/M
35 Eric Anderson Burlington WI 207 17 16 M 16-19 17:07.4 6:54/M
36 Jesus Castillo Racine WI 135 45 2 M 40-49 17:16.8 6:58/M
37 Leah Rendflesh South Milwaukee WI 127 16 1 F 16-19 17:19.4 6:59/M
38 Jeremy Reinhold Racine WI 98 20 2 M 20-29 17:21.7 7:00/M
39 Chuck Maurer Pleasant Prairie W 160 43 3 M 40-49 17:26.0 7:02/M
40 Cory Sandberg Racine WI 223 20 3 M 20-29 17:44.8 7:09/M
41 Paul Jr. Zierk Franksville WI 218 52 4 M 50-59 17:47.9 7:10/M
42 Corey Caldwell Racine WI 91 16 17 M 16-19 17:53.6 7:13/M
43 Quintin Berndt Burlington WI 85 16 18 M 16-19 18:19.3 7:23/M
44 Kristi Adyniec St Francis WI 234 28 1 F 20-29 18:20.8 7:24/M
45 Elizabeth Novak Racine WI 233 24 2 F 20-29 18:22.1 7:24/M
46 Luke Christie Somers WI 48 16 19 M 16-19 18:22.4 7:24/M
47 Noah Trimark Kenosha WI 44 12 1 M 0-12 18:32.0 7:28/M
48 Kelsey Schaefer Racine WI 79 17 2 F 16-19 18:36.4 7:30/M
49 Thomas Payne Racine WI 95 21 4 M 20-29 18:45.2 7:34/M
50 Frank Lucas Kenosha WI 199 52 5 M 50-59 18:45.5 7:34/M
51 Bill Czaja Waterford WI 151 48 4 M 40-49 18:52.8 7:36/M
52 John Mattioli Pleasant Prairie W 104 56 6 M 50-59 19:01.9 7:40/M
53 Alyssa Sandberg Racine WI 90 22 3 F 20-29 19:11.3 7:44/M
54 Chris Bornhuetter Kenosha WI 181 20 5 M 20-29 19:14.7 7:45/M
55 Rebecca Pucely Racine WI 240 28 4 F 20-29 19:21.8 7:48/M
56 Nathan Smith Kenosha WI 119 21 6 M 20-29 19:22.8 7:49/M
57 Curtis Mueller Kenosha WI 117 45 5 M 40-49 19:23.5 7:49/M
58 Jessica Roscioli Pleasant Prairie W 196 34 1 F 30-39 19:27.7 7:51/M
59 Ann Wiedenbeck Racine WI 16 42 1 F 40-49 19:29.8 7:51/M
60 Kaley Burns Madison WI 80 21 5 F 20-29 19:34.2 7:53/M
61 Scott Patzen Union Grove WI 64 29 7 M 20-29 19:38.8 7:55/M
62 Brianna Gregory Racine WI 145 22 6 F 20-29 20:02.1 8:05/M
63 Rebecca Shumway Burllington WI 39 33 2 F 30-39 20:06.0 8:06/M
64 Lisa Wiesner Racine WI 130 29 7 F 20-29 20:09.6 8:08/M
65 Brent Backus Kenosha WI 109 40 6 M 40-49 20:11.7 8:08/M
66 Ruth Lehmann Kenosha WI 25 32 3 F 30-39 20:15.9 8:10/M
67 Bill Melby Burlington WI 175 58 7 M 50-59 20:27.6 8:15/M
68 Max Herrera Racine WI 219 10 2 M 0-12 20:30.7 8:16/M
69 Kim Edwards Kenosha WI 99 39 4 F 30-39 20:31.4 8:16/M
70 Jeff Trimark Kenosha WI 43 44 7 M 40-49 20:34.9 8:18/M
71 Joy Cataldo Milwaukee WI 49 23 8 F 20-29 20:46.6 8:22/M
72 Michelle Gregory Racine WI 232 25 9 F 20-29 20:57.1 8:27/M
73 Evan Gehl Racine WI 195 17 20 M 16-19 21:07.7 8:31/M
74 Katie Wagner Germantown WI 168 21 10 F 20-29 21:08.0 8:31/M
75 Alyssa Staehler Menomonee Falls WI 166 20 11 F 20-29 21:08.4 8:31/M
76 Raymond Dahlstrom Racine WI 200 43 8 M 40-49 21:12.1 8:33/M
77 Lynn Hollow Racine WI 42 45 2 F 40-49 21:32.5 8:41/M
78 Ben Komistra Racine WI 203 28 8 M 20-29 21:48.3 8:47/M
79 Jarod Blaun Kenosha WI 243 3 M 0-12 21:49.6 8:48/M
80 Rheanna Pencak Franksville WI 238 21 12 F 20-29 21:50.1 8:48/M
81 Jeanette Koklamonis Kenosha WI 63 42 3 F 40-49 21:55.2 8:50/M
82 Heidi Andersen Racine WI 73 23 13 F 20-29 21:58.9 8:51/M
83 Heather Delfs Clinton WI 21 25 14 F 20-29 22:11.6 8:57/M
84 Joshua Kaestner Racine WI 182 10 4 M 0-12 22:11.8 8:57/M
85 Angela Straszewski Oak Creek WI 211 21 15 F 20-29 22:14.6 8:58/M
86 Alysha Rendflesh South Milwaukee WI 126 19 3 F 16-19 22:17.2 8:59/M
87 Dan Jarrett Racine WI 118 38 6 M 30-39 22:19.0 9:00/M
88 Jim Widmar Racine WI 36 53 8 M 50-59 22:26.1 9:03/M
89 Toni Ballard Pleasant Prairie W 40 36 5 F 30-39 22:28.5 9:04/M
90 Jordan Lott Racine WI 19 17 4 F 16-19 22:42.8 9:09/M
91 Megan Easton Racine WI 106 14 1 F 13-15 22:50.2 9:12/M
92 David Saaski Racine WI 60 39 7 M 30-39 22:50.5 9:12/M
93 Brittney Emond Rochester WI 163 21 16 F 20-29 22:54.4 9:14/M
94 Nick Schroeder Milwaukee WI 29 59 9 M 50-59 22:57.8 9:15/M
95 Joy Wolf Racine WI 89 49 4 F 40-49 22:59.1 9:16/M
96 Jennifer Connolly Pleasant Prairie W 72 38 6 F 30-39 23:04.8 9:18/M
97 Carl Wendel Greenfield WI 110 61 1 M 60-69 23:08.9 9:20/M
98 Marty Davis Racine WI 141 52 10 M 50-59 23:12.4 9:21/M
99 Rebekah Korzilius Racine WI 96 20 17 F 20-29 23:18.1 9:24/M
100 Carmen Micklas Racine WI 216 25 18 F 20-29 23:23.0 9:26/M
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
101 David Hoffman Milwaukee WI 193 75 1 M 70-99 23:33.9 9:30/M
102 Patricia Castillo Racine WI 138 13 2 F 13-15 23:35.4 9:31/M
103 Andria Wiesner Racine WI 206 31 7 F 30-39 23:41.3 9:33/M
104 Cathie Lehman Racine WI 24 55 1 F 50-59 23:46.4 9:35/M
105 Carole Pucely Racine WI 108 59 2 F 50-59 23:50.5 9:37/M
106 Jim Abler Racine WI 165 62 2 M 60-69 23:51.0 9:37/M
107 Lizabeth Rosienski Racine WI 83 48 5 F 40-49 23:53.7 9:38/M
108 Terry Sexton Oak Creek WI 164 57 11 M 50-59 23:56.8 9:39/M
109 Nathan Fetherston Racine WI 185 14 4 M 13-15 23:58.8 9:40/M
110 Stephen Quirke Racine WI 178 30 8 M 30-39 23:59.6 9:40/M
111 Martha Aslakson Racine WI 66 48 6 F 40-49 24:01.7 9:41/M
112 Ruth Albrecht Zion IL 176 25 19 F 20-29 24:17.8 9:48/M
113 Ben Shorey Kenosha WI 177 27 9 M 20-29 24:18.5 9:48/M
114 Anastasia BeaverHansen Kenosha WI 62 28 20 F 20-29 24:21.3 9:49/M
115 Sung-Ye Jacobs Greenfield WI 112 46 7 F 40-49 24:31.0 9:53/M
116 Anthony Bigonia Racine WI 125 55 12 M 50-59 24:34.3 9:54/M
117 Sallie Nelson Waukesha WI 65 30 8 F 30-39 24:41.8 9:57/M
118 Carl Granetzke Racine WI 115 71 2 M 70-99 24:49.2 10:00/M
119 Dan Reinders Racine WI 190 31 9 M 30-39 25:03.5 10:06/M
120 Devon Jacobs Greenfield WI 113 16 21 M 16-19 25:14.0 10:10/M
121 Michael Herrera Racine WI 220 51 13 M 50-59 25:16.9 10:11/M
122 Jay Rattle Racine WI 84 54 14 M 50-59 25:19.6 10:13/M
123 Hannah Wendel Greenfield WI 111 23 21 F 20-29 25:21.7 10:13/M
124 Elizabeth Van Koningsve Racine WI 215 24 22 F 20-29 25:22.2 10:14/M
125 Lori Hauser Madison WI 235 30 9 F 30-39 25:27.7 10:16/M
126 Norine Young Kenosha WI 197 56 3 F 50-59 26:02.7 10:30/M
127 Meredith Hinkes Kenosha WI 239 18 5 F 16-19 26:21.0 10:38/M
128 Jessica Castillo Racine WI 136 15 3 F 13-15 26:21.3 10:38/M
129 Ken Burman Kenosha WI 143 74 3 M 70-99 26:30.0 10:41/M
130 Jesus Garcia Chicago IL 58 33 10 M 30-39 26:32.0 10:42/M
131 Jessica Davis Racine WI 139 32 10 F 30-39 26:49.6 10:49/M
132 Holly Mckenzie Clinton WI 17 25 23 F 20-29 27:22.4 11:02/M
133 Betty Avery Salem WI 142 62 1 F 60-69 27:24.1 11:03/M
134 Heidi Lukow Tucson AZ 45 51 4 F 50-59 27:37.9 11:08/M
135 Abe Bixler Racine WI 10 74 4 M 70-99 27:49.7 11:13/M
136 Kara Baylor Caledonia WI 6 39 11 F 30-39 27:56.4 11:16/M
137 Lisa Sell Racine WI 32 38 12 F 30-39 28:00.3 11:17/M
138 Megan Williams Racine WI 129 19 6 F 16-19 28:09.4 11:21/M
139 Polly Williams Racine WI 128 42 8 F 40-49 28:09.6 11:21/M
140 Matt Andersen Racine WI 71 37 11 M 30-39 28:36.3 11:32/M
141 Kelly Euler Kenosha WI 172 38 13 F 30-39 28:39.7 11:33/M
142 Maria Castillo Racine WI 137 12 1 F 0-12 29:11.0 11:46/M
143 Casey Lampereur Brillion WI 184 24 10 M 20-29 29:26.7 11:52/M
144 Alex Hoefling Racine WI 153 25 11 M 20-29 29:27.1 11:53/M
145 Nicole Butgereit Milwaukee WI 155 31 14 F 30-39 29:31.7 11:54/M
146 Craig Butgereit Milwaukee WI 156 32 12 M 30-39 29:32.0 11:55/M
147 Jim Filicetti Waterford WI 152 43 9 M 40-49 29:59.3 12:05/M
148 Charles Lott Racine WI 56 49 10 M 40-49 30:12.7 12:11/M
149 Sara Tabaska Franklin WI 209 23 24 F 20-29 30:17.3 12:13/M
150 Jeffrey Clinton Racine WI 212 56 15 M 50-59 30:20.1 12:14/M
151 Paul Schumacher Racine WI 154 50 16 M 50-59 30:35.4 12:20/M
152 Sarah Nelson Racine WI 55 36 15 F 30-39 30:37.5 12:21/M
153 Hannah Bartlett Racine WI 124 21 25 F 20-29 30:40.7 12:22/M
154 Christine Bartlett Madison WI 123 24 26 F 20-29 30:41.5 12:22/M
155 Mark Fetherston Racine WI 186 42 11 M 40-49 31:14.3 12:36/M
156 Diane Andersen Racine WI 70 36 16 F 30-39 31:29.6 12:42/M
157 Drake Luduigsen Kenosha WI 198 7 5 M 0-12 32:30.4 13:06/M
158 Sara Schumacher Racine WI 194 24 27 F 20-29 32:30.6 13:06/M
159 Madeline Herrerra Racine WI 222 6 2 F 0-12 32:35.0 13:08/M
160 Domingo Fernandez Racine WI 61 54 17 M 50-59 33:37.2 13:33/M
161 Amanda Grandke Racine WI 237 26 28 F 20-29 34:02.3 13:43/M
162 Janell Topczewski Racine WI 226 21 29 F 20-29 34:02.7 13:43/M
163 Jeremy Topczewski Racine WI 227 23 12 M 20-29 34:03.0 13:44/M
164 Corrina Barr Sturtevant WI 245 10 3 F 0-12 34:13.9 13:48/M
165 Dave Whitt Kenosha WI 179 58 18 M 50-59 34:14.9 13:48/M
166 James Berndt Burlington WI 88 49 12 M 40-49 34:15.1 13:49/M
167 Jeani Berndt Burlington WI 86 48 9 F 40-49 34:17.3 13:49/M
168 Sarah Tyree-Francis Madison WI 225 24 30 F 20-29 35:05.4 14:09/M
169 Ryan Francis Milwaukee WI 217 26 13 M 20-29 35:08.5 14:10/M
170 Vada Komistra Racine WI 204 30 17 F 30-39 35:11.7 14:11/M
171 Laura Reinders Racine WI 191 31 18 F 30-39 35:28.1 14:18/M
172 Lynn Hauser Milwaukee WI 236 61 2 F 60-69 36:07.8 14:34/M
173 Jean Otto Kenosha WI 148 74 1 F 70-99 36:21.5 14:39/M
174 Sandra Herrera Racine WI 221 45 10 F 40-49 36:48.0 14:50/M
175 Tammy Weber Kenosha WI 81 41 11 F 40-49 37:11.1 15:00/M
176 John Mandujano Racine WI 75 47 13 M 40-49 37:19.4 15:03/M
177 Jodie Villarreal Racine WI 52 55 5 F 50-59 37:28.3 15:06/M
178 Stephanie Villarreal Racine WI 54 34 19 F 30-39 37:29.0 15:07/M
179 Ashley Villarreal Racine WI 53 22 31 F 20-29 37:30.2 15:07/M
180 Elizabeth Taylor Milwaukee WI 102 32 20 F 30-39 39:14.4 15:49/M
181 Katie Coca Racine WI 101 37 21 F 30-39 39:14.7 15:49/M
182 Ken Bielefeldt Racine WI 74 47 14 M 40-49 39:14.9 15:49/M
183 Tina Davis Racine WI 140 49 12 F 40-49 39:17.2 15:50/M
184 Sandee Mandujano Racine WI 76 49 13 F 40-49 39:20.5 15:52/M
185 Jaycee Weber 174 13 4 F 13-15 39:23.9 15:53/M
186 Brian Thomas Kenosha WI 82 48 15 M 40-49 39:25.2 15:54/M
187 Caleb Bixler Racine WI 9 13 5 M 13-15 40:19.1 16:15/M
188 Debra Knutson Racine WI 201 53 6 F 50-59 41:07.3 16:35/M
189 Kayln Hagen Racine WI 202 29 32 F 20-29 41:07.8 16:35/M
190 Brynn Hagen Racine WI 34 25 33 F 20-29 41:09.4 16:36/M
191 Samantha Schiro Racine WI 231 21 34 F 20-29 41:10.9 16:36/M
192 Carla Huntley Racine WI 224 42 14 F 40-49 41:47.8 16:51/M
193 Peter Baldus East Troy WI 188 22 14 M 20-29 41:49.2 16:52/M
194 Natalie Putrow East Troy WI 189 21 35 F 20-29 41:50.3 16:52/M
195 Vicki Biehn Burlington WI 41 49 15 F 40-49 43:02.2 17:21/M
196 Katy Adler Franklin WI 208 25 36 F 20-29 43:03.1 17:22/M
197 Kristin Clinton West Allis WI 213 26 37 F 20-29 43:16.3 17:27/M
198 Linda Clinton Racine WI 214 55 7 F 50-59 43:16.6 17:27/M
199 Marci Olson Cudahy WI 103 30 22 F 30-39 43:20.1 17:28/M
200 Joan Olson Franksville WI 100 59 8 F 50-59 43:20.4 17:28/M
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
201 Meghan Strasburg Racine WI 13 31 23 F 30-39 43:20.6 17:28/M
202 Caedmon Conley Kenosha WI 67 10 6 M 0-12 43:26.3 17:31/M
203 Wanda Conley Kenosha WI 69 39 24 F 30-39 43:35.8 17:34/M
204 Kathy Caskey Kenosha WI 22 62 3 F 60-69 43:37.4 17:35/M
205 Nancy Schiro Racine WI 30 52 9 F 50-59 44:59.4 18:08/M
206 Rachel Lantz Racine WI 210 32 25 F 30-39 44:59.6 18:08/M
207 Kellie Windsor Racine WI 159 19 7 F 16-19 47:45.6 19:15/M
208 Alison Breckenridge Racine WI 158 19 8 F 16-19 47:46.8 19:16/M
209 Ben Peterson Racine WI 157 19 22 M 16-19 47:47.7 19:16/M
210 Charles Otto Kenosha WI 149 77 5 M 70-99 48:00.2 19:21/M
211 Keith Harris Racine WI 2 54 19 M 50-59 48:01.5 19:22/M
212 Anna Butler Racine WI 242 4 F 0-12 48:08.3 19:25/M
213 Sandy Ugrotzi South Milwaukee WI 230 54 10 F 50-59 49:04.3 19:47/M
214 Sue Baganz Racine WI 228 64 4 F 60-69 49:07.0 19:48/M
215 Dave Butler Racine WI 241 47 16 M 40-49 49:25.3 19:56/M
216 Wendy Barr Sturtevant WI 246 38 26 F 30-39 59:20.0 23:55/M
217 Virginia Orlowski Racine WI 247 70 2 F 70-99 59:22.0 23:56/M
218 Wally Nissen Racine WI 33 81 6 M 70-99 59:24.0 23:57/M