The Fall Classic Run 5K
Overall Finish List
October 24, 2010
Results By Wisconsin Runner Timing Systems
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
1 Josh Slamka Racine WI 1556 32 ***** M 30-39 16:44.3 5:23/K
2 Erik Wagner New Berlin WI 1638 24 ***** M 20-29 17:00.0 5:28/K
3 Zak Lutz West Allis WI 1637 22 ***** M 20-29 17:33.3 5:39/K
4 Ronn Blaha Wauwatosa WI 1639 43 1 M 40-44 17:46.8 5:43/K
5 Ed Renner Hartland WI 1614 47 1 M 45-49 19:34.4 6:17/K
6 Jean Lyons Hartland WI 1594 35 ***** F 30-39 20:13.4 6:30/K
7 John Kashian Brookfield WI 1636 55 1 M 55-59 20:28.9 6:35/K
8 Laura Devine Milwaukee WI 1572 26 ***** F 20-29 20:34.9 6:37/K
9 John Bruckbauer Wauwatosa WI 1575 15 1 M 1-19 21:04.9 6:46/K
10 Michael Newmann Menomonee Falls WI 1645 39 1 M 30-39 21:53.4 7:02/K
11 Laura Nettekoven Appleton WI 1651 40 ***** F 40-44 22:08.6 7:07/K
12 Patrick Schmidt Sussex WI 1629 40 2 M 40-44 22:24.6 7:12/K
13 Christopher Bluhm Milwaukee WI 1522 43 3 M 40-44 22:51.6 7:21/K
14 Jolene Burmeister Hartford WI 1602 36 1 F 30-39 23:12.6 7:28/K
15 Anne Chapman Brookfield WI 1593 24 1 F 20-29 23:13.2 7:28/K
16 Kevin Michel Wauwatosa WI 1622 35 2 M 30-39 23:26.2 7:32/K
17 Jack Stegbauer Hartford WI 1661 25 1 M 20-29 23:32.0 7:34/K
18 Sam Cohen Racine WI 1557 33 2 F 30-39 23:42.3 7:37/K
19 Joe Grensavitch Richfield WI 1609 21 2 M 20-29 23:48.3 7:39/K
20 Jenni Kryscio Menomonee Falls WI 1633 33 3 F 30-39 23:48.9 7:39/K
21 Denna Taylor 1668 29 2 F 20-29 24:13.6 7:47/K
22 Lauren Brunner Delafield WI 1560 37 4 F 30-39 24:17.9 7:48/K
23 Kim M Baker Menomonee Falls WI 1613 39 5 F 30-39 24:20.0 7:49/K
24 Eileen Tocco Menomonee Falls WI 1659 8 1 F 1-19 24:20.8 7:49/K
25 Bryan Tocco Menomonee Falls WI 1658 37 3 M 30-39 24:21.4 7:50/K
26 Brenda Schafer Waukesha WI 1567 29 3 F 20-29 24:56.9 8:01/K
27 Sarah Del Ponte Milwaukee WI 1652 23 4 F 20-29 25:17.2 8:08/K
28 Joel Norton Wauwatosa WI 1579 47 2 M 45-49 25:19.9 8:08/K
29 Sara Falter Colgate WI 1530 28 5 F 20-29 25:23.4 8:10/K
30 Calvin Fagan 1657 13 2 M 1-19 25:24.0 8:10/K
31 John Wildt Wauwatosa WI 1646 35 4 M 30-39 25:27.3 8:11/K
32 Bob Bates Franklin WI 1662 1 M 0- 0 25:28.4 8:11/K
33 Christopher Norton Wauwatosa WI 1577 13 3 M 1-19 25:41.4 8:15/K
34 Laura Kathleen Labermei East Troy WI 1510 28 6 F 20-29 25:47.8 8:17/K
35 Gary Strohwig Slinger WI 1587 40 4 M 40-44 26:10.7 8:25/K
36 Allen Kuenstler Grafton WI 1603 26 3 M 20-29 26:14.7 8:26/K
37 Heather Anderson Oshkosh WI 1647 36 6 F 30-39 26:19.0 8:28/K
38 Anika Nettekoven Appleton WI 1650 7 2 F 1-19 26:25.3 8:30/K
39 Kenneth Ochs New Berlin WI 1547 63 1 M 60-99 26:25.9 8:30/K
40 Kathi Seidl-Deschand Fond Du Lac WI 1546 46 1 F 45-49 26:28.9 8:31/K
41 Amanda Bledsoe West Allis WI 1552 23 7 F 20-29 26:37.3 8:34/K
42 Marek Kotrly Brookfield WI 1642 6 4 M 1-19 26:47.5 8:37/K
43 Mary A Hammann Sussex WI 1620 44 1 F 40-44 27:06.5 8:43/K
44 Liza Lee Wallace Brookfield WI 1600 25 8 F 20-29 27:12.2 8:45/K
45 David Booz Menomonee Falls WI 106 48 3 M 45-49 27:31.0 8:51/K
46 Lynn Hartzel Oconomowoc 1623 39 7 F 30-39 27:37.6 8:53/K
47 Bob Sommer New Berlin WI 1607 41 5 M 40-44 27:41.1 8:54/K
48 Julianne Beekman Waukesha WI 1612 43 2 F 40-44 27:57.7 8:59/K
49 Karen Davis Hartland WI 1523 23 9 F 20-29 28:25.7 9:08/K
50 Thomas Alan Laine South Milwaukee WI 1525 40 6 M 40-44 28:39.0 9:13/K
51 Danielle Spence Sussex WI 1583 11 3 F 1-19 28:48.9 9:16/K
52 Tonya Smith West Allis WI 1624 38 8 F 30-39 28:54.2 9:18/K
53 Brandon Mantel Richfield WI 1611 18 5 M 1-19 29:03.3 9:20/K
54 Colleen Kelley 1667 38 9 F 30-39 29:06.9 9:21/K
55 Katie Flehmer Wauwatosa WI 1640 24 10 F 20-29 29:09.2 9:22/K
56 Jen Dickmann Grafton WI 1663 40 3 F 40-44 29:12.8 9:23/K
57 Jason Helmlinger Grafton WI 1643 22 4 M 20-29 29:19.9 9:26/K
58 Jessica Creech Menomonee Falls 1626 16 4 F 1-19 29:21.0 9:26/K
59 Tyler Grensavitch Richfield WI 1610 18 6 M 1-19 29:30.1 9:29/K
60 Laura Kasper Menomonee Falls WI 1580 34 10 F 30-39 29:39.7 9:32/K
61 Matthew Schlei Milwaukee WI 1565 40 7 M 40-44 29:43.2 9:33/K
62 Cole Pfaltzgraff Wauwatosa WI 1554 9 7 M 1-19 29:44.6 9:34/K
63 Mark Pfaltzgraff Wauwatosa WI 1555 49 4 M 45-49 29:45.1 9:34/K
64 David Cosgrove Mukwonago WI 1592 0 2 M 0- 0 29:49.8 9:35/K
65 Andrea Duncan Milwaukee WI 1628 25 11 F 20-29 29:50.7 9:36/K
66 Nathan Brunner Waukesha WI 1627 28 5 M 20-29 29:51.2 9:36/K
67 Nick Krueger Nashotah WI 1597 24 6 M 20-29 29:53.1 9:37/K
68 Lisa Leah Ward Menomonee Falls WI 1630 25 12 F 20-29 30:02.1 9:39/K
69 Abby Cimorelli Menomonee Falls WI 1520 13 5 F 1-19 30:11.3 9:42/K
70 Kendra Strohwig Slinger WI 1588 12 6 F 1-19 30:11.8 9:42/K
71 Aubrey Munson Sussex WI 1596 24 13 F 20-29 30:12.8 9:43/K
72 Andrea L Hoffman Madison WI 1532 32 11 F 30-39 30:14.3 9:43/K
73 Geoffrey Hoffman Madison WI 1533 36 5 M 30-39 30:14.8 9:43/K
74 Daniel Kaczmarek Menomonee Falls WI 1563 35 6 M 30-39 30:15.3 9:44/K
75 Laurie Kozelek 194 24 14 F 20-29 30:20.2 9:45/K
76 Emily Denis 193 24 15 F 20-29 30:20.8 9:45/K
77 Nick Schroeder Milwaukee WI 1634 60 2 M 60-99 30:21.5 9:46/K
78 Jennifer Creech Menomonee Falls WI 1625 43 4 F 40-44 30:23.0 9:46/K
79 Bob Quindt West Bend WI 1535 34 7 M 30-39 30:28.3 9:48/K
80 Diem Nguyen 1656 43 5 F 40-44 30:30.6 9:48/K
81 Al Wojtasiak West Bend WI 1653 47 5 M 45-49 30:35.0 9:50/K
82 Carrie L Busalacchi Hartford WI 1502 33 12 F 30-39 30:38.7 9:51/K
83 Karen Krueger Nashotah WI 1595 50 1 F 50-54 30:43.8 9:53/K
84 Amanda Bandur Ontario CA 1531 26 16 F 20-29 30:46.8 9:54/K
85 Luis Borja Norton Bruno MN 1666 10 8 M 1-19 30:50.6 9:55/K
86 Lisa Meredith Rouske Mount Prospect IL 1561 42 6 F 40-44 30:52.3 9:55/K
87 Paul Denton Milwaukee WI 1618 38 8 M 30-39 30:55.2 9:56/K
88 Jennifer Denton Milwaukee WI 1617 35 13 F 30-39 30:55.6 9:56/K
89 Deb Reisor 1671 49 2 F 45-49 30:59.0 9:58/K
90 Jessica Norton Wauwatosa WI 1578 13 7 F 1-19 31:03.6 9:59/K
91 Jamie B Davitt Franklin WI 1542 35 14 F 30-39 31:28.6 10:07/K
92 Kristen Thompson Hartford WI 1660 25 17 F 20-29 31:37.1 10:10/K
93 David Summerfield Wauwatosa WI 1654 31 9 M 30-39 31:52.4 10:15/K
94 Colleen Smith Sussex WI 1562 28 18 F 20-29 32:04.9 10:19/K
95 Michele Proefnock 1672 40 7 F 40-44 32:07.3 10:20/K
96 Claire Bruckbauer Wauwatosa WI 1574 51 2 F 50-54 32:08.4 10:20/K
97 Leigh Anne Uribe Sun Prairie WI 1558 34 15 F 30-39 32:27.7 10:26/K
98 Michelle Arnold Menomonee Falls WI 1521 40 8 F 40-44 32:43.7 10:31/K
99 Pedro Uribe Sun Prairie WI 1559 40 8 M 40-44 32:50.0 10:33/K
100 Stephanie Pasyak New Berlin WI 1599 30 16 F 30-39 33:09.3 10:40/K
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace
101 Stacy Rosen Menomonee Falls WI 1536 30 17 F 30-39 33:56.5 10:55/K
102 Jenny Konop Butler WI 1528 33 18 F 30-39 34:06.4 10:58/K
103 Ken Janca Menomonee Falls WI 1550 55 2 M 55-59 34:18.8 11:02/K
104 Jill Neu Waukesha WI 1569 32 19 F 30-39 34:23.9 11:03/K
105 Kaden Diehl Menomonee Falls WI 1590 6 9 M 1-19 34:30.3 11:06/K
106 Michelle Diehl Menomonee Falls WI 1591 33 20 F 30-39 34:31.4 11:06/K
107 Krista Grensavitch Chicago IL 1608 25 19 F 20-29 34:46.7 11:11/K
108 Michelle Lynn Mutchelkn Brookfield WI 1514 27 20 F 20-29 34:54.5 11:13/K
109 Susan Weinert Menomonee Falls WI 1529 40 9 F 40-44 35:14.5 11:20/K
110 Adeel Zaffar Milwaukee WI 1632 29 7 M 20-29 35:17.9 11:21/K
111 Therese Janca Menomonee Falls WI 1551 23 21 F 20-29 35:24.1 11:23/K
112 Jessica Summerfield Wauwatosa WI 1655 32 21 F 30-39 35:32.4 11:26/K
113 Beth Tillema Horicon WI 1549 36 22 F 30-39 35:53.2 11:32/K
114 Peter Tillema Horicon WI 1548 38 10 M 30-39 35:53.7 11:32/K
115 Erin Williams Fort Atkinson WI 1553 25 22 F 20-29 36:18.7 11:40/K
116 Aletha Elaine Buch Colgate WI 1571 38 23 F 30-39 36:24.3 11:42/K
117 Michelle Lecker Milwaukee WI 1518 25 23 F 20-29 36:26.3 11:43/K
118 Emily Waldhart Colgate WI 1674 22 24 F 20-29 36:56.5 11:53/K
119 Kristina Faust Hartford WI 1644 22 25 F 20-29 36:57.0 11:53/K
120 Nicole Spence Sussex WI 1582 13 8 F 1-19 37:40.9 12:07/K
121 Abigail Mary Kohal Wauwatosa WI 1669 20 26 F 20-29 37:59.6 12:13/K
122 Daniel James Cupertino Wauwatosa WI 1670 21 8 M 20-29 38:00.6 12:13/K
123 Kumar Ganapavarapu Waukesha WI 1568 32 11 M 30-39 38:03.7 12:14/K
124 Hayley Oettinger Grafton WI 1534 28 27 F 20-29 38:12.1 12:17/K
125 Amanda Nikkinen West Bend WI 1524 33 24 F 30-39 38:12.6 12:17/K
126 Emily Strohwig Slinger WI 1589 36 25 F 30-39 38:13.0 12:17/K
127 Dawn Endries Butler WI 1598 37 26 F 30-39 38:35.8 12:24/K
128 Robert Kowalski Brookfield WI 1516 22 9 M 20-29 38:42.0 12:27/K
129 Jennifer Spence Sussex WI 1584 8 9 F 1-19 38:50.5 12:29/K
130 Karen Spence Sussex WI 1581 43 10 F 40-44 38:54.7 12:30/K
131 Brian Kowalski Brookfield WI 1517 22 10 M 20-29 39:21.8 12:39/K
132 Benjamin Richards Waukesha WI 1621 23 11 M 20-29 39:28.9 12:41/K
133 Mary Louise Devitt Glendale WI 1527 60 1 F 60-99 39:59.8 12:51/K
134 Skyler Heinz Cudahy WI 1676 7 10 F 1-19 40:08.5 12:54/K
135 Joe Heinz Cudahy WI 1675 31 12 M 30-39 40:09.2 12:55/K
136 Julie Jorgensen Milwaukee WI 1507 24 28 F 20-29 40:31.5 13:02/K
137 Colleen Booth Wind Lake WI 1564 35 27 F 30-39 40:53.2 13:09/K
138 Megan Condon Milwaukee WI 1513 29 29 F 20-29 41:21.7 13:18/K
139 Kristin Molldrem West Allis WI 1503 36 28 F 30-39 42:50.8 13:46/K
140 Jeff Molldrem West Allis WI 1504 39 13 M 30-39 42:51.6 13:47/K
141 Jill Lurine Kaphingst Watertown WI 1601 31 29 F 30-39 43:12.7 13:53/K
142 Emily Luedtke Watertown WI 1635 28 30 F 20-29 43:17.9 13:55/K
143 Deborah White Oshkosh WI 1512 54 3 F 50-54 46:57.1 15:06/K
144 Bradlee White Oshkosh WI 1511 75 3 M 60-99 46:57.6 15:06/K
145 Karen A. Goetzel Sussex WI 1543 49 3 F 45-49 47:42.6 15:20/K
146 Alicia Lemke Brown Deer WI 1505 37 30 F 30-39 47:43.2 15:21/K
147 Guy Lond 1673 67 4 M 60-99 48:18.8 15:32/K
148 Christopher Lly Pientok South Milwaukee WI 1619 43 9 M 40-44 49:51.7 16:02/K
149 Brent Emery Menomonee Falls WI 1641 53 1 M 50-54 49:52.3 16:02/K
150 Joseph Woolfolk Waukesha WI 1541 27 12 M 20-29 50:00.5 16:05/K
151 Kristen Pittenger Grafton WI 1605 26 31 F 20-29 52:30.0 16:53/K
152 Nicole Koehler Grafton WI 1604 14 11 F 1-19 52:30.5 16:53/K
153 Amy Bruckbauer Wauwatosa WI 1576 18 12 F 1-19 53:39.3 17:15/K
154 Leslie Norton Saint Paul MN 1664 46 4 F 45-49 55:10.7 17:44/K
155 Erica Norton 1665 7 13 F 1-19 55:33.3 17:52/K