Metro Classic Conference - Boys
October 15, 2016
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Overall Finish List - Boys
Varsity
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 (< 5) 51 Christian Lesac Dominican/Eastbrook Academy 17:20.0 5:34/M 12
2 1 129 Ben Scopp Kenosha Saint Joseph Academy 17:22.6 5:35/M 11
3 2 120 Cameron Mills Kenosha Saint Joseph Academy 17:52.3 5:45/M 11
4 3 931 Vincent Guardiola The Prairie School 17:59.6 5:47/M 10
5 4 861 Matthew Attipetty The Prairie School 18:06.6 5:49/M 11
6 5 1022 Eli Vass The Prairie School 18:20.8 5:54/M 11
7 6 228 Austin Uhlig Martin Luther 18:22.2 5:54/M 12
8 7 98 Nick Harron Kenosha Saint Joseph Academy 18:31.6 5:57/M 10
9 8 438 Grant Olander Saint Thomas More 18:32.9 5:58/M 11
10 9 96 Scott Grymkoski Kenosha Saint Joseph Academy 18:37.2 5:59/M 12
11 10 89 Jack Bolog Kenosha Saint Joseph Academy 18:43.9 6:01/M 12
12 11 272 Santiago Espinioza Racine Saint Catherine's 18:47.7 6:02/M 11
13 12 348 Richard Schaefer Shoreland Lutheran 18:49.5 6:03/M 9
14 13 21 John Pum Catholic Central 18:55.0 6:05/M 11
15 14 104 John Hodge Kenosha Saint Joseph Academy 18:55.6 6:05/M 11
16 15 274 Nick Ignasiak Racine Saint Catherine's 18:56.4 6:05/M 12
17 16 954 Peter Lamberton The Prairie School 19:00.3 6:07/M 11
18 17 201 Wesley Kelly Martin Luther 19:05.7 6:08/M 10
19 18 915 Ricky Granger The Prairie School 19:13.8 6:11/M 12
20 19 949 Henry Hua The Prairie School 19:27.9 6:15/M 11
21 20 522 Andrew Koestler Shoreland Lutheran 19:29.3 6:16/M 10
22 21 174 Joe Bender Martin Luther 19:34.2 6:17/M 12
23 22 106 Val Iaquinta Kenosha Saint Joseph Academy 19:36.5 6:18/M 9
24 23 177 Jared Brandt Martin Luther 19:42.6 6:20/M 12
25 24 216 Jacob Sievert Martin Luther 19:43.2 6:20/M 11
26 25 278 Alex Pawlowski Racine Saint Catherine's 20:07.7 6:28/M 12
27 26 882 Harry Bukacek Frazier The Prairie School 20:10.9 6:29/M 11
28 27 524 Caleb Lash Shoreland Lutheran 20:12.5 6:30/M 10
29 (< 5) 59 Kenny Wirth Dominican/Eastbrook Academy 20:15.1 6:31/M 9
30 28 270 Cole Dixon Racine Saint Catherine's 20:15.3 6:31/M 10
31 29 24 Gregory Sember Catholic Central 20:46.4 6:41/M 12
32 30 541 Hunter Pecard Shoreland Lutheran 20:47.6 6:41/M 12
33 31 440 Mike Schubring Saint Thomas More 21:01.2 6:45/M 12
34 32 16 Josh Muellenbach Catholic Central 21:10.9 6:48/M 12
35 33 442 Declan Swayne Saint Thomas More 21:15.9 6:50/M 12
36 34 203 Josh Klement Martin Luther 21:24.6 6:53/M 10
37 35 514 Johnny Innamorato Shoreland Lutheran 21:27.5 6:54/M 9
38 36 281 Marcelo Sosa Racine Saint Catherine's 21:34.5 6:56/M 9
39 37 212 Adam Sha Martin Luther 21:41.1 6:58/M 12
40 38 437 Anthony Niemiec Saint Thomas More 21:48.3 7:01/M 12
41 39 277 Joe Paiga Racine Saint Catherine's 21:50.2 7:01/M 9
42 40 264 Anthony Simonelli Catholic Central 22:09.5 7:07/M 11
43 41 413 Colin Chen Saint Thomas More 22:54.9 7:22/M 12
44 42 12 Conall Lynch Catholic Central 23:09.7 7:27/M 9
45 43 520 Aaron Jones Shoreland Lutheran 23:54.7 7:41/M 12
46 44 432 Jorge Munoz-Flores Saint Thomas More 23:55.9 7:41/M 10
47 (< 5) 48 Jack Chen Dominican/Eastbrook Academy 24:58.6 8:02/M 12
48 45 427 Eduardo Estevez Saint Thomas More 25:19.2 8:08/M 12