Angel Invitational
September 16, 2017
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Team Summary Report
Boys Varsity
Division 1
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Kenosha Bradford/Reuther 68 2 4 9 15 38 105 111
Top 5 Times: 1:25:15.2
2 South Milwaukee 78 1 7 8 22 40 53 54
Top 5 Times: 1:25:28.8
3 Mukwonago 116 3 12 19 27 55 91 95
Top 5 Times: 1:27:03.1
4 Menomonee Falls 133 5 13 26 39 50 65 72
Top 5 Times: 1:27:39.9
5 Port Washington 179 11 24 30 44 70 85 102
Top 5 Times: 1:29:17.3
6 Milwaukee King 191 17 21 32 60 61 63 81
Top 5 Times: 1:29:38.2
7 Waukesha South 201 16 20 31 47 87 100 116
Top 5 Times: 1:29:46.6
8 Waukesha North 228 23 33 46 59 67 76
Top 5 Times: 1:30:31.7
9 Oak Creek 234 10 45 52 56 71 77 79
Top 5 Times: 1:30:22.8
10 Kettle Moraine 242 18 29 57 64 74 82
Top 5 Times: 1:30:46.6
11 Brookfield Central 260 28 41 43 62 86 90
Top 5 Times: 1:31:16.2
12 New Berlin Eisenhower 315 6 49 68 78 114 118 123
Top 5 Times: 1:32:39.3
13 West Allis Hale 329 42 48 58 84 97 113
Top 5 Times: 1:33:01.9
14 Union Grove 344 35 37 80 89 103 109 128
Top 5 Times: 1:33:47.4
15 Champaign (IL) Centennial 364 14 36 101 106 107 110
Top 5 Times: 1:34:44.8
16 Pius XI 366 34 66 75 93 98 115 121
Top 5 Times: 1:34:14.3
17 Racine Horlick 373 25 69 88 92 99 104 120
Top 5 Times: 1:34:24.8
18 Burlington 483 73 94 96 108 112 119 127
Top 5 Times: 1:37:35.5
19 Westosha Central 497 51 83 117 122 124 125 126
Top 5 Times: 1:40:04.2
Team Summary Report
Boys Varsity
Division 2
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Cedar Grove-Belgium 39 1 5 9 11 13 17 20
Top 5 Times: 1:33:10.2
2 Westby 46 2 6 8 14 16 19
Top 5 Times: 1:34:17.4
3 Kettle Moraine Lutheran 50 3 4 7 15 21 22 25
Top 5 Times: 1:35:36.1
4 St. Thomas More 106 10 18 23 27 28 29
Top 5 Times: 1:47:29.6
5 Martin Luther 123 12 24 26 30 31
Top 5 Times: 1:54:21.4
Inc. Milwaukee Lutheran 4 finishers
Top 5 Times:
Inc. Racine St. Catherine's 2 finishers
Top 5 Times:
Inc. Whitewater 4 finishers
Top 5 Times:
Team Summary Report
Boys Varsity
Division 3
Top 5 ------- Finishers -------
Place Team Places 1 2 3 4 5 6* 7*
1 Aquinas 61 6 10 13 15 17 27 32
Top 5 Times: 1:29:34.8
2 Living Word Lutheran 65 3 9 11 12 30
Top 5 Times: 1:29:43.0
3 Kenosha St. Joseph 82 2 16 20 21 23 26 37
Top 5 Times: 1:30:33.4
4 Luther 103 1 4 5 38 55 56 60
Top 5 Times: 1:32:09.1
5 Lake Country Lutheran 107 7 14 24 29 33 47
Top 5 Times: 1:33:02.6
6 The Prairie School 131 19 22 25 31 34 44 49
Top 5 Times: 1:35:06.6
7 Palmyra-Eagle 179 18 35 41 42 43 52 54
Top 5 Times: 1:39:35.0
8 University Lake/Trinity 202 28 36 39 40 59
Top 5 Times: 1:43:05.6
9 Kenosha Christian Life 216 8 46 50 51 61
Top 5 Times: 1:48:03.2
10 Racine Lutheran 261 45 48 53 57 58
Top 5 Times: 1:50:31.2
Inc. Gillett 3 finishers
Top 5 Times: