Lancer Invitational
August 29, 2017
Results By Wisconsin Runner Timing Systems Wisconsin Runner
Overall Finish List - Girls
Girls
O'all Adj
Place Place Bib No Name Team Time Pace Grade
1 1 282 Lili Jaraczewski Kenosha Saint Joseph Academy 20:37.8 6:39/M 11
2 2 420 Kenzie Dorth Living Word Lutheran 20:58.4 6:46/M 12
3 3 579 Catherine Phillips Dominican/Eastbrook Academy 21:41.4 7:00/M 11
4 4 481 Carly Schreurs Sheboygan Area Lutheran 21:45.4 7:01/M 10
5 5 474 Liz Matz Sheboygan Area Lutheran 21:58.4 7:05/M 11
6 6 534 Tara Nopenz Wilmot Union 22:07.1 7:08/M 10
7 7 516 Miriam Zarling Shoreland Lutheran 22:07.5 7:08/M 12
8 8 512 Kyrie Patterson Shoreland Lutheran 22:10.7 7:09/M 9
9 9 271 Nathalie Cairo Kenosha Saint Joseph Academy 22:31.6 7:16/M 12
10 10 480 Emma Schmideler Sheboygan Area Lutheran 22:47.6 7:21/M 10
11 11 427 Jessie Juergensen Living Word Lutheran 23:01.8 7:25/M 12
12 12 515 Lydia Zarling Shoreland Lutheran 23:16.7 7:30/M 9
13 13 421 Shelby Dorth Living Word Lutheran 23:27.2 7:34/M 9
14 (< 5) 42 Ashlin La Fond Brookfield Academy 23:38.8 7:37/M 12
15 14 426 Grace Huesmann Living Word Lutheran 23:39.7 7:38/M 12
16 15 422 Hannah Fischer Living Word Lutheran 23:41.2 7:38/M 12
17 16 423 Anna Frey Living Word Lutheran 23:50.6 7:41/M 11
18 (< 5) 464 Hanan Ali Salam School 24:01.3 7:45/M 12
19 17 274 Grace Haugstad Kenosha Saint Joseph Academy 24:05.8 7:46/M 11
20 (< 5) 168 Sydney Anderson Kenosha Christian Life 24:19.2 7:51/M 10
21 18 511 Chelby Koker Shoreland Lutheran 24:24.1 7:52/M 11
22 19 429 Emma Upton Living Word Lutheran 24:26.6 7:53/M 9
23 20 505 Ashlynne Edwards Shoreland Lutheran 24:42.7 7:58/M 12
24 (< 5) 51 Samantha Ronge Brookfield Academy 24:44.8 7:59/M 11
25 21 299 Maggie McGuire Kenosha Saint Joseph Academy 24:49.4 8:00/M 11
26 22 473 Carly Lederer Sheboygan Area Lutheran 24:59.5 8:04/M 11
27 23 306 Alyssa Schmitz Kenosha Saint Joseph Academy 25:00.5 8:04/M 10
28 24 478 Josie Pingel Sheboygan Area Lutheran 25:15.6 8:09/M 11
29 25 476 Becca Mendez Sheboygan Area Lutheran 25:21.3 8:11/M 12
30 (< 5) 175 Devin Liebich Kenosha Christian Life 25:25.2 8:12/M 12
31 26 482 Kirsten Solle Sheboygan Area Lutheran 25:26.2 8:12/M 9
32 27 527 Barbara Cooper Wilmot Union 25:41.9 8:17/M 10
33 28 451 Veronica Andrade Saint Anthony 25:54.2 8:21/M 10
34 29 526 Danica Brouillette Wilmot Union 25:54.7 8:21/M 12
35 30 541 Rylee Thiel Wilmot Union 26:10.8 8:26/M 9
36 31 513 Ashley Pimentel Shoreland Lutheran 26:30.8 8:33/M 12
37 (> 7) 477 Emma Otten Sheboygan Area Lutheran 26:38.3 8:35/M 11
38 32 535 Caylee Pearson Wilmot Union 26:52.9 8:40/M 10
39 33 539 Katie Strother Wilmot Union 27:03.6 8:44/M 11
40 34 540 Isabelle Stypla Wilmot Union 27:17.6 8:48/M 9
41 35 509 Jenna Kassen Shoreland Lutheran 27:21.5 8:49/M 11
42 36 576 Kate Frediani Dominican/Eastbrook Academy 28:43.9 9:16/M 11
43 37 578 Molly Giese Dominican/Eastbrook Academy 28:50.5 9:18/M 12
44 (> 7) 537 Alivia Smith Wilmot Union 28:58.5 9:21/M 10
45 38 310 Joelle Tarczewski Kenosha Saint Joseph Academy 28:59.8 9:21/M 11
46 (> 7) 530 Helena Gomez Wilmot Union 29:22.7 9:28/M 9
47 39 453 Kayla Vazquez Saint Anthony 29:31.4 9:31/M 10
48 40 307 Megan Sharapata Kenosha Saint Joseph Academy 29:42.8 9:35/M 12
49 (> 7) 510 Bethany Koepke Shoreland Lutheran 29:45.9 9:36/M 12
50 (< 5) 177 Olivia Lowrance Kenosha Christian Life 30:09.4 9:44/M 10
51 (> 7) 514 Paige Pimentel Shoreland Lutheran 30:23.7 9:48/M 10
52 (> 7) 507 Lorreli Fischer Shoreland Lutheran 30:28.8 9:50/M 10
53 41 575 Elena Cain Dominican/Eastbrook Academy 30:29.3 9:50/M 12
54 (> 7) 305 Tess Roberts Kenosha Saint Joseph Academy 30:36.0 9:52/M 10
55 42 454 Leslie Navarrette Saint Anthony 30:52.3 9:57/M 11
56 43 455 Gisselle Vazquez Saint Anthony 31:32.1 10:10/M 11
57 (< 5) 441 Rubi Ramirez Messmer 31:37.9 10:12/M 10
58 44 452 Fatima Beltran Saint Anthony 31:45.3 10:15/M 11
59 (> 7) 542 Caroline Valenta Wilmot Union 32:10.0 10:23/M 11
60 45 581 Crystal Reyes Saint Anthony 32:16.5 10:25/M 10
61 (> 7) 529 Gabby Gaynor Wilmot Union 33:00.6 10:39/M 10
62 (> 7) 532 Katlin Kovacek Wilmot Union 33:02.4 10:39/M 10
63 (> 7) 419 Sonya Davies Living Word Lutheran 33:16.4 10:44/M 9
64 (> 7) 259 Leksey Bernhardt Kenosha Saint Joseph Academy 33:26.3 10:47/M 12
65 (> 7) 304 Grace Prostko Kenosha Saint Joseph Academy 33:27.1 10:47/M 9
66 (> 7) 531 Presley Hangos Wilmot Union 33:30.2 10:48/M 10
67 46 577 Abigail Freeman Dominican/Eastbrook Academy 33:30.6 10:48/M 12
68 (> 7) 533 Maisy Morgan Wilmot Union 33:55.4 10:56/M 10
69 (> 7) 508 Angelina Innamorato Shoreland Lutheran 34:34.4 11:09/M 12
70 (> 7) 506 Sydney Edwards Shoreland Lutheran 34:34.4 11:09/M 10
71 (< 5) 463 Samawia Akhter Salam School 35:32.5 11:28/M 9
72 (> 7) 273 Emma Getka Kenosha Saint Joseph Academy 35:35.5 11:29/M 9
73 (< 5) 467 Melanie Lakstutis Salam School 35:40.9 11:30/M 9
74 (> 7) 470 Tricia Biddinger Sheboygan Area Lutheran 36:35.3 11:48/M 9
75 (> 7) 471 Morgan Gottowski Sheboygan Area Lutheran 38:02.8 12:16/M 12
76 (> 7) 303 Caroline Pratt Kenosha Saint Joseph Academy 38:26.5 12:24/M 11
77 (< 5) 465 Amna Ataullah Salam School 40:21.4 13:01/M 10